Vyrážka na třísle a na stehně u 9m. dítěte. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
29. srp 2022

Dobrý den,

syn má nyní asi týden zhoršující se ekzém v třísle a již i na stehně. Jsou to drobné píšťalky jak špendlíkové hlavičky (krupička) se zarudlými splývavými fleky. Po sudokrému a zinku se zklidní, ale recidivuje a šíří se. Syn nikdy problémy s ekzémy dosud neměl, jen jednou po očkování. Zdá se mi zdráv, bez teploty, začaly mu růst zuby. Od narození je na UM a částečně kojen, nyní již jen ráno. Příkrmy dosud bez reakce, snad měl nyní víc rajských. Atopie v rodině není.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

z fotografie se vždy kožní problémy hodnotí velmi těžko. Také bych potřebovala více informací. Např. zda to svědí?

Jinak by se vzhledem k lokalizaci vyrážky mohlo jednat o atopický ekzém. V těchto místech je jeho výskyt častý. Doporučuji dojít k Vašemu PLDD ke kontrole, doodebrání potřebné anamnézy k potvrzení diagnózy a předepsání nějaké masti.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká