Vyrážka nebo ekzém. Co by to mohlo být? Volat naší dr.?

Zodpovězené
22. dub 2020

Dobry den, paní doktorko,

chtěla bych se Vás zeptat a poprosit o radu, co by to podle fotek mohlo být, jestli nějaký ekzém nebo vyrážka.

Dcera to má již 10-14 dní, horší se to a rozlézá - nejdříve to začalo u lokte, pokračovalo to dolů po ručicce, pak se jí to udělalo i na bríšku.

Mám volat naší paní doktorce?

Moc děkuji za odpověd.

Hezky den.

Dobrý den,

projevy na kůži mi připadají jako reakce na “něco “. Škrábe se dcerka? Zatím to vidím bez nutnosti lékařské intervence. Zaveďte nedráždivou stravu (včetně vyloučení ovocných šťáv a bylinných či ovocných čajů), kůži větrejte, promazávejte, na noc umyjte mýdlem a dobře osprchujte. Dívce podejte Fenistil kapky 3x denně ústy. Podle dalšího vývoje nálezu na kůži event. konzultace s Vaším pediatrem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová