Žlutý povlak na jazyku u malého dítěte. Čím je způsobený?

Zodpovězené
19. kvě 2019

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se Vás zeptala na otázku.

Mému synovi (bude mu 1 rok) se asi poslední 3 dny objevuje na zadní části jazyka žlutý povlak, nijak to nevystupuje nad povrch, spíše to vypadá jako obarvené, ale nepřišla jsem na žádnou stravu nebo tekutinu, kterou má poslední dny stejnou a mohla by mu jazyk obarvit. Povlak se objeví dopoledne a má ho až do večera, ale bezprostředně ráno po vzbuzení ho nemá. Syn je stále kojený, ale jinak má stejnou stravu jako zbytek rodiny, jen méně slanou.

Předem děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

zatím nález na jazýčku pozorujte, popř. zkuste omezit karoteny ve stravě ( mrkev, dýně ), podávejte laktobacilus. Jestliže kojíte, proved'te "inventuru" i vašeho jídelníčku, včetně léků, potravinových doplňků.

V případě polykacích potíží, zvracení, horečky ap. navštivte pediatra.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová