Bílý povlak na rtech. Jedná se o moučnivku?

kikina0033
25. led 2021

Zdravím maminky, prosím vás chtěla jsem se zeptat, pred pár dny jsem vypozorovala dceři takový bílý povlak na rtech uvnitř, koukala jsem i na jazyk a ten je normální jak má být,přítel se mě na to zeptal dneska co to tam má, tak jsem si myslela třeba jen jestli to třeba není nějaká starší kůže jak se někomu dělává a kouše si pak kůži, každopádně jsem se chtěla zeptat jestli se jedná o moučnivku? Samozřejmě ráno volám k panu doktorovi protože ordinuje jen na objednání,ale zase to máme pět minut jen k panu doktorovi tak snad se podaří vykoumat nějakou hodinu kdy bychom mohly s malou dorazit 🙂 každopádně to nesvědí, malé to nijak nevadí v té puse, teploty žádné apod.. Přidávám foto ještě

priefi
25. led 2021

@kikina0033 já bych řekla, že to je stará kůže, která se sloupne

calvac
26. led 2021

@kikina0033 něco podobného měl syn a pediatra říkala, že to je virového původu. Mazali jsme Neocide gelem a do týdne to zmizelo.

kikina0033
autor
26. led 2021

@priefi No taky jsem si to právě říkala ale má to necelý týden skoro tak radši se proto ptám protože nemám s tím zkušenosti

kikina0033
autor
26. led 2021

@calvac já si budu k doktorovi volat a snad by nás mohli vzít 🙂 s malou to nic nedělá,nebolí tak uvidíme 🙂 a to jsme byli před týdnem v pondělí na kontrole a ještě to tam neměla

priefi
26. led 2021

@kikina0033 tak nejlíp asi poradí lékař, když to reálně uvidí, dej pak vědět, co to bylo

fandysek_1
26. led 2021

@kikina0033 může to být A zkusila bych ten neocide gel a pak případně nystatin na předpis.

calvac
26. led 2021

@kikina0033 syna to taky vůbec nebolelo, nestěžoval si, jedl a pil normálně.

verun_ka77
17. říj 2022

@kikina0033 Můžu se zeptat co to bylo a co jste dávala? U dcery jsem to dneska taky objevila. Děkuji ☺️

kikina0033
autor
17. říj 2022

@verun_ka77 zdravím, nakonec jsme zkoušeli neocide gel a zabralo to 😊