Zvláštní chování u 3letého chlapce. Autismus?

Zodpovězené
1. únor 2021

Dobrý den,

trápí mě chování našeho syna. Už když uměl sám chodit, začal se točit dokola, brali jsme to jako hru. Nyní mu budou tři a dělá to několikrát denně. Když to dělá, tak nereaguje a dělá to tak dlouho, dokud neupadne. Většinou, když ho chytneme, začne vřískat.

Další věc je ta, že nemluví. Ani slova, natož věty.

Mohlo by jít o autismus?

Děkuji

Dobrý den,

podle Vašeho popisu se jedná u Vašeho syna o zvláštnosti v chování a opožděný vývoj řeči. Je potřeba udělat chlapci celkové pediatrické vyšetření, včetně rozboru krve, foniatrické a neurologické vyšetření.
Ke stanovení diagnózy se musí vyjádřit psycholog, ev. psychiatr.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová