Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

All-terrain univerzál pro první (březnové) mimčo a polňačky (později plánuju Thule Urban Glide 2)

Zodpovězené
23. říj 2020

Ahoj Eli,

vybírám první kočárek pro mimčo, co by se mělo narodit v březnu. Bydlíme v Praze (a částečně taky ve Varšavě), ale dost času trávíme po loukách a lesích, i většinu běžných procházek pojedu asi po "polňačkách" kolem Vltavy. První intuitivní volba na papíře + ze zkušeností se sporťákem kámošky byla Thule Urban Glide 2, ale když jsem ho měla v obchodě v ruce s korbou, zjistila jsem, že bych měla fakt problém ho sama někde tahat (mám 162 cm), skládat atd. - a že si na něj počkám jako na druhý kočár, až bude mimčo ready na sporťák.

Nové požadavky jsou teda kočár do města i na polní cesty (hory atd. necháme na Thule), abych ho sama v pohodě složila/odnesla do auta (v prvním roce s ním zvládla i párkrát letadlo) a měl minimalistický design. Taky jsem dost perfekcionista a moc nesnesu, když někde něco vrže, nedoléhá atd. Za to a případně dobrý zákaznický servis jsem ready zaplatit 🙂. Navíc mi přijde super vidina se o kočárek fajn starat a potom v dobrém stavu prodat dál.

Z toho mi zatím vychází Britax Römer Smile III (ten se mi líbí designově, přijde mi jakž takž odpružený, lehce se mi skládá, ale nejsem si tam úplně jistá, že vydrží, přijde mi trošku fórovější) a Bugaboo Fox2 (na něm mi přijde super funkční design, promyšlenost, top ovladatelnost, super zákaznický servis a to, že se dá téměř vše opravit/vyměnit a prát, až tak mě nebaví vzhled, je na mě trochu moc bulky, a to, že je to taková trochu statusovka, ale zas za tu funkčnost jsem schopná ho zkousnout). Ještě jsem někde u Tebe v poradně narazila na Gesslein FX4 Life, ten se mi z obrázků moc líbí, ale zatím jsem ho neměla v ruce a ani recenze nikde moc ještě nejsou, tak se na něj, pokud nezavřou obchody, mám v plánu jet v sobotu mrknout.

Napadá Tě ještě nějaký? Případně k čemu by ses z těchto přikláněla Ty? Nebo bys šla s vidinou budoucí kombinace s Thule ještě do něčeho úplně jiného?

Přemýšlela jsem ještě o něčem vyloženě městském, skladném + Thule třeba od půl roku, ale myslím, že bych ten první půlrok blbě přetrpěla, takže se kloním spíš k těmto all-terrain. Peníze v cenových kategoriích kolem Bugaboo a Gessleinu jsou ok, s vidinou toho, že se dají prodat, jsem v pohodě s tím zainvestovat.

Díky moc za odpověď, hezký den!

Kristýna

Ahoj!

Pokud je Thule Urban Glide to, co si jako ovladatelnost a výkon představuješ, a odrazuje Tě jen jeho velikost (která vůči Tvé výšce postavy je vcelku nevhodná, alespoň z mého pohledu, i na později - je to opravdu dlouhý kočárek)... za mě je řešením Baby Jogger City Mini GT2. Je to velmi VELMI lehký a na placičku skladný sportovní i kombinovaný kočárek na to, jaký má opravdu super výkon i na nerovnostech, plus se skvěle ovládá. Nemluvě o prostoru pro dítě a nosnost - postačí i čtyřletému. S korbičkou je o dost méně těžkopádný oproti Thule, a celkově, myslím, že Ti postačí na vše, co popisuješ. Já bych šla do něj (případně do o trochu většího, ale stále podstatně kratšího BJ City Elite 2). Je to kvalita, i jej dobře prodáš po dopoužívání, ale hlavně, to samotné používání bude praktické pro terén i postavu, které popisuješ.

Kdybych měla poradit něco úplně jiného a neřešit skladnost, Britax Go Big2 by byl jízdně super příjemným a úžasně měkkým. Smile 3 mi přijde, že jaksi vrže v plastech a je celkově mnohem níže kvalitou v porovnání s Go Big...

A ku Gesslein-ům - je to hodně dobrá kvalita i váha, ale sama uvidíš po odzkoušení. Dej vědět! 😉


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.