Baby Jogger City Mini GT vs. TFK Dot 2. Jak je hodnotíte? Dají se dát do úplného lehu?

Zodpovězené
18. lis 2021

Dobrý den,

zajímaly by mě zkušenosti s těmito kočárky.

Jak je hodnotíte?

Dá se nějaký z nich dát do úplného lehu?

Děkuji

Ahoj,

oba kočárky se dají dát do "téměř" rovného lehu, viz fotografie. 🙂 Do úplného sedu nejde dát ani jeden, ale já v tom nevidím žádný problém. Osobně mám zkušenost, že dětem polosed vůbec nevadí. I já vozím syna nejčastěji takto a v úplném sedu minimálně. Sundám mu ramenní pásy a nechávám ho posilovat a přitahovat se. Kočárky jsou vyrobené ve prospěch zdraví dítěte a pokud dítě aktivně sedí, nepotřebuje tak žádnou oporu. Následný odpočinek je pak ve správné a zdravé poloze pro záda. Ale pokud bys úplný sed přece jen chtěla, dá se přikoupit univerzální pásek pro úplný sed.

Oba kočárky jsou fajn, nemůžu říct, který z nich je lepší nebo horší, tak se pojďme podívat na jejich rozdíly. 🙂

Kočárek Baby Jogger City Mini GT se již nevyrábí, tento kočárek seženeš už akorát na bazarech, ale doporučuji se podívat po jeho novějším modelu, který prošel vylepšením, jako je například polohování nohou! 🙂

Baby Jogger City Mini GT 2
Má vyšší váhu - 10,4 kg, za to ale i vyšší nosnost - 22 kg. Má nastavitelnou rukojeť a jednoduše se skládá v jednom kroku - a navíc to zvládneš jednou rukou, oproti TFK. 🙂 Dětské madlo je většinou nutné přikoupit, ale občas bývá akce, že je ke kočárku zdarma. Co se týče parametrů sezení a i ložné plochy, je na tom lépe.

TFK DOT 2
Se zas pyšní velmi nízkou váhu - 7,9 kg a s tím spojenou i lehkou manipulací, nosnost má 25 kg, což je plně dostačující i pro větší dítě. I když nemá nastavitelnou rukojeť, tak je ideální i pro vyšší rodiče. Je poměrně vysoký a nemá středovou tyč u zadních kol, o kterou člověk často zakopává, navíc působí "robustním" dojmem.

Rozdíly jsem Ti shrnula, je jen na Tobě, čemu dáváš přednost - zda nízké váze, projetí terénu nebo většímu prostoru na ležení. Z těchto dvou kočárků bych si vybrala Baby Jogger City Mini GT 2, jednak se mi designově líbí více, má snadné skládání a větší prostor pro dítě. Ale pokud chceš více kompaktní kočárek, tak TFK DOT 2 pro bude správná volba. Kombinace terénu a jeho nízké hmotnosti z něj dělají těžkého konkurenta.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie