Britax B-Motion 3 Plus, Joie Crosster 2018, Baby jogger City Elite nebo Mountain Buggy Terrain?

11. bře 2019
Dobrý den,

začínám vybírat sportovní kočárek pro dcerku. Nevím, který z výše uvedených vybrat. Ani jeden jsem ještě neviděla na živo, to je teprve v plánu. Chci kočárek na procházky jak po upravené stezce, tak i mírném terénu, zároveň s ním budu jezdit i po městě (kočičí hlavy) a do obchodu. Bude to tedy na používání jediný kočárek. Měl by tedy být dobře odpružený, aby dcerka nebyla vyklepaná, a stabilní. Skládání do auta nebude probíhat nějak často, maximálně jednou týdně. Zároveň by měl zvládnout občasný lehký běh (terénní běh nebo brusle ne, proto asi není nutné přední kolo neotočné). Nejvíce se mi designově líbí Joie, nejsem si ale jistá jeho váhou (i když teď mám kočár z kombinace a ten váží 13 kg) a velikosti sedačky (dcerka je drobná, ale ráda bych, aby posloužil i druhému dítku).

Moc děkuji
Ahoj!

Pokud mluvíme o kvalitním, prostorném kočárku, který ti bude co nejméně na obtíž, zvládne přitom co nejvíce a vydrží ještě i pro druhé, já osobně bych se rozhodovala mezi Baby Jogger City Elite a Mountain Buggy Terrain. Britax B-Motion 3 Plus a Joie Crosster mně osobně přijdou jako nížší třída, kde je váha vzhledem k výkonu příliš vysoká a jízdní vlastnosti jsou jednoduše horší než u těch výše zmíněných. Crosster obzvláště je řádná bestie do terénu, ale tolik i váží - více než 16 kg je podle mě na používání, který popisuješ, prostě příliš. U B-Motion je podle mě největším mínusem, mimo těžiště, které je dle mého nevhodné na běh, dost šikmé sezení.

Mez Elite-em a Terrain-em by je rozhodování obtížné, takže zvaž designovou stránku jako i fakt, že Elite je o něco lehčí, plus jeho stříška je mohutnější. Terrain však má ruční brzdu a asi nejvyšší opěrku z kočárků na trhu, takže pokud by ti vysloveně šlo o to, aby kočárek vydržel co nejdéle co se výšky dítěte týká, je Terrain určitě topka. Jeho výhodou jsou i dvě velikosti předního kola v balení, takže na běh můžeš využít tu větší. Na lehčí běh je to však plus mínus jedno a Elite ti poslouží myslím také dobře.
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli