Bugaboo Fox 3/2, Muuvo Quick 3.0 a Gesslein FX4 Life. Který je nej pro vysoké rodiče do města?

Zodpovězené
13. říj 2022

Ahoj,

pomalu se připravujeme na příchod miminka, které se narodí v březnu. Poohlížíme se po kočárku, který by splňoval naše představy:

  • mělo by jít o dvojkombinaci (případně troj),
  • žijeme ve městě, ale jsme poměrně aktivní lidé, takže předpokládáme časté výlety do terénu a přírody za různých podmínek,
  • jsme vysocí 170 a 186 cm,
  • máme malý výtah, takže jsme museli vyloučit Thule Urban Glide 2 i Baby Jogger Summit X3,
  • poměrně důležitá je pro mě i váha, protože očekávám častou manipulaci, přesuny.

Líbí se mi Bugaboo Fox 3, Bugaboo Fox 2, Muuvo Quick 3.0 a Gesslein FX4 Life. Důležité je, aby byl kočárek kvalitní a nemuseli jsme řešit nějaké opravy, údržbu kol, defekty.

Která z těchto možnosti se jeví jako top?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě něco o údržbě kočárku. Ať je kočárek jakkoli kvalitní a drahý, tak je vždy potřebná jeho pravidelná údržba. Je to podobné jako při údržbě auta. Pokud ji neděláš, tedy nedoliješ vodu do ostřikovačů, chladící kapalinu, převodový olej a podobně, tak je samozřejmé, že se Ti auto po čase pokazí. Totéž platí i u kočárku.

Vybrala sis dva různé typy kočárků, tak jsi teď, jako první řekněme základní informace a jejich největším rozdíly:

  • Korýtkové sedátko: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem vám jej může doporučit pediatr. Leh v něm je naprosto normální a pro mnoho dětí pohodlnější. Připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem může být, pokud dítě raději spí na bříšku. Tehdy by se mu korýtko nemuselo líbit.
  • Rovný leh(Muuvo Quick 3.0): Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou vytvoří vodorovnou polohu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké vaničce. Většina výrobců označuje takovou vodorovnou polohu jako úplný leh (více než 150 stupňů).

Bugaboo Fox 3 a Bugaboo Fox 2 mají níže položené nástavby na konstrukci kočárku . No za to jsou nejlehčí a mají dvojité odpružení kol. Jsou to korýtkové sportovní kočárky, které jsou po složení větších rozměrů. Jejich rozměry po složení jsou (v x š x d) – 108,5 x 60 x 84, tak si je raději prověř, aby Ti vešli do výtahu. Jinak je to jeden fantastický a variabilní model kočárku, který si přizpůsobíš vlastnímu vkusu.

Muuvo Quick 3.0 je prostorný a pohodlný kočárek, který má nenafukovací pneumatiky plněné gelem. Snadno se ovládá. Hluboká korba i sportovní sedadlo jsou výše umístěny, což je pro vysoké rodiče výhoda a nemusí se hluboce ohýbat k dítěti. A navíc se se svým odpružením a koly skvěle hodí i na vesnici.

Gesslein FX4 Life je kočárek, který se skvěle hodí i na lesní cesty. Má prostorné sedadlo s výškou zádové opěrky až 54 cm. Sedadlo je výškově nastavitelné, což je super funkce, protože si jej přizpůsobíš dané situaci a hlavně ke své vysoké postavě. Takže si k dítěti blíže a to bez nutnosti se ohýbání. Jeho konstrukce je plně odpružená a navíc podstatně kompaktnější, než je na tuto značku a typ kočárku běžné. Kola z tvrzené gumy se zabudovanými vzduchovými komorami umožňují nižší celkovou váhu, jednoduchou ovladatelnost, přilnavost na povrch a přitom dostatečnou odolnost s vlastnostmi blízkým nafukovacím pneumatikám. Volitelně si můžeš doobjednat i ruční brzdu, kterou využiješ v terénu nebo při jízdě dolů kopcem nebo spoustu jiného příslušenství.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka