Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Cestování s dvojkočárkem vlakem. Dá se to?

Zodpovězené
22. čer 2021

Dobrý den,

můžu cestovat s dvojkočárkem vlakem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. 🙂

Nejsem si úplně jistá, jak je Vaše otázka myšlena. Pokud se ptáte, jestli je obecně dovoleno cestovat s dvojkočárkem vlakem, tak samozřejmě určitě ano. I kdybyste měla 5 dětí, tak Vám to nemůže nikdo zakazovat. 😅

Ale asi Vás spíše zajímá, jak se to dá zvládnout u pohledu dvou dětí a ne jednoho a také z pohledu robustnosti kočárku atd.

Já osobně se domnívám, že tohle je hodně o tom, jak se maminka cítí nebo necítí v náročných situacích jako je cestování nebo velký nákup. V tomto případě jsem se i já mnohdy přesvědčila, že jedno dítě = žádné dítě. 😄

Nenapsala jste, jaký máte kočárek? Jak dlouhou cestu vlakem plánujete?

Na delší trasy existují vagóny pro děti, kde je hernička a pohádky a děti tak cestu vnímají lépe. Prostor pro přepravu kočárku je vždy dostatečně velký, aby se v jednom momentě dal převézt více než jeden kus, takže s velikostí dvojkočárku si taky hlavu nelamte.

Pokud řešíte, jestli s kočárkem vůbec nastoupíte - pokud hodláte cestovat sama, vyhlídla bych si na nástupišti buď rovnou průvodčí nebo hodného cestujícího ochotného Vám pomoct. Dveře vlaků bývají standardizované na velikost 80 cm (stejně jako dveře do obchodu atd.), takže i dvojkočárek se sezením vedle sebe byste tam měla v pohodě dostat.

Pokud si nejste jistá a stresuje Vás nevědomost - zjistěte si přesný vlakový spoj, koukněte na typ vlaku (ty novější jako Regiojet, Leo Express nebo City Elephant či Regio Panther už mají i bezbariérový nástup) a případně si ke konkrétnímu spoji zavolejte na informace Českých drah či dané přepravní společnosti a pobavte se, co a jak.

Ale za mě se nemusíte obávat, zvládnete to levou zadní. ❤️

Mějte se moc hezky. 🌷


Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz