Cestovanie z Čiech na Slovensko bez pasu dieťaťa?

matkalc
6. čer 2012

Dobrý den, prosím o radu.Za par tyždnov sa chystam cestovat s 3-mesačnym dietatkom z Ciech na Slovensko,lebo ho chceme krstit.Maly ma slovenské občianstvo,narodil sa v cechach, Viem, že od 26.června musia mat aj takéto malé deti vlastny pas, ale ja mu ho chcem prave urobit v mieste trvalého bydliska na Slovensku.Viem, že aj v Prahe je slov.velvyslanectvo,ale ja mu už tu nestihnem dat urobit pas...Má niekto skusenost s tym, že by vas zastavili colníci alebo nejaká kontrola?Budeme cestovat autobusom, tak dufam, že nás nik nebude kontrolovat.Co by sa stalo,ak by nas predsa niekto zastavil?Nepustili by nás na Slovensko?
Dakujem za odpoved.

garfie
7. čer 2012

My jezdíme často (manžel je Slovák) a nikdy nás nezastavili-starší dceru mám teď v pasu-ale většinou ho zapomenu 🙂 A cestovala i beze mě.....všechno bez sebemenšího problému. Ale my jsme teda jeden z rodičů Čech a druhý Slovák, takže by to asi bylo v případě potíží jednodušší.
Myslím že to můžeš risknout, však i celníci jsou lidi-vysvětlíš jim to....a vem si s sebou pro jistotu rodný list (stejně ho vlastně budeš potřebovat na vystavení pasu)
Pokud vím, tak za to hrozí pokuta (jestli se nepletu až 10 tisíc Kč)-těžko vás nepustí na Slovensko, když jste Slováci 😉

espanola89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz