Cybex Balios S Lux a ABC Design Salsa 4. Porovnáte mi prosím tyto dva kočárky?

Zodpovězené
7. únor 2022

Ahoj,

porovnala bys mi prosím tyto 2 kočárky, asi hlavně co se manipulace a jízdních vlastností týče?

Salsa je o něco těžší, ale zase vyšší a prostornější. Konstrukce Baliosu mi připadá křehčí a hlavně korbička dost úzká. Měl by to být kočár do města, občasný terén, skládání do auta, hlavně pro mě (170), ale občas i pro někoho vyššího z rodiny (190+).

Přijde mi, že i když jsou si parametry hodně podrobné, je to o rozhodnutí vzhledem k velikosti a váze. V obchodech na koberci mám nějaké pocity z jízdy a manipulace, tak bych prosila porovnat tu jízdu v reálných podmínkách, případně jestli Tě napadne i nějaká jiná vlastnost...

Děkuji

Ahoj

jsou to dva poměrně odlišné kočárky. ABC Design Salsa 4 Air je plnohodnotná kombinace, která i když je těžší, tak právě díky své robustnosti a nafukovacím kolům, má lepší jízdní vlastnosti, příjemnější a lehčí ovládání, a hlavně je prostornější pro dítě.

ABC Design Salsa 4 Air

Cybex Balios S Lux si umím představit spíše jako druhý kočárek nebo pro rodiče, kteří potřebují kompaktní, lehký kočárek a upřednostní právě tyto malé rozměry před jízdními vlastnostmi, aby nemuseli skládat často těžký kočárek (ať už do auta nebo každodenně tahat kočárek do schodů). Balios je typicky městský kočárek, sice má gumová kola s odpružením, ale je poměrně tvrdý, takže jízdu v nějakém pravidelnějším terénu si neumím moc představit.

Cybex Balios S

Cybex Balios S Lux 2020

Jestli Tě to k Cybexu i přes to táhne, zkus se podívat ještě po terénnější variantě, a to Cybex Talos S lux. Oproti Baliosu si s terénem poradí lépe, ale vzhledem k jeho vyšší váze, mi přijde stále lepší varianta ABC Design.

Cybex Talos S Lux 2020

Pokud neřešíš každé kg navíc, tak bych šla rozhodně do ABC Design Salsa 4 Air, který se Ti bude (i vzhledem k Tvé výšce) mnohem lépe ovládat - nástavby jsou položené výš a nemá středovou tyč, která často překáží v chůzi. Korba u Baliosu je posazená podstatně níž a musela by ses více sklánět k miminku. Rozdíl je i v celkovém propracování kočárku. Například korba u ABC Design má prodlužovací stříšku a větrací okénko, díky kterému lépe cirkuluje vzduch, nebo se miminko při "pasení koníků" může rozhlížet po okolí. Za zmínku stojí i nová paměťová funkce, která umožňuje uvolnit každou stranu korby z podvozku samostatně, díky čemuž můžeš mít jednu ruku stále na madle pro přenášení.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie