Cybex Priam a Bugaboo Fox 2. Pro který se rozhodnout?

Zodpovězené
19. říj 2021

Dobrý den, Katko,

v březnu čekáme miminko a poohlížím se už pomalu po kočárcích. Moc se mi líbí Cybex Priam 3 a Bugaboo Fox 2 a už opravdu nevím, pro který se rozhodnout! Oba dva jsou skvělé, mají výborné funkce, jsou i pro vysoké rodiče (manžel je vyšší), mají prostorné korbičky - Priam dokonce možnost větrání a síťky i na korbičce, ne jen na stříšce, odpružené podvozky, důmyslné sportovní části ALE já stále nevím a snažím se najít TO, na základě čeho se pro jeden z nich rozhodnout.

Poradila byste mi i Vy z vlastní zkušenosti třeba?

Děkuji
K.

Ahoj,

tuto otázku jsem si pokládala i já, před více než rokem. 🙂 Shrnu Ti všechny moje poznatky, zkušenosti a věřím, že po jejich přečtení budeš mít více jasno, jaký kočárek zvolit.
Hned na začátek - ani jedním kočárkem neuděláš chybu, jsou si hodně podobné, avšak je pár věcí, které mají odlišné a na ty se právě zaměřím.

Jako první k porovnání zvolím Cybex Priam
Na trhu bys jen těžko našla většího fešáka. Priam je zkrátka designovka a zaujme hned na první pohled. Sezení se dá sklopit téměř do vodorovné pozice a tak nabízí dítěti pohodlný prostor pro spánek. Sporťák se skládá velmi lehce a jednoduše, bez nutnosti secvaknutí sedačky z podvozku. Samostatné sezení je o něco málo širší a delší. Bohužel stříška je velký nedostatek tohoto kočárku, oproti Foxovi ji má výrazně kratší. V poloze na spaní má dítě stříšku poměrně dost otevřenou a neposkytuje mu takovou ochranu a soukromí. Co se týče však odpružení a jízdních vlastností, oba kočárky jsou na tom velice podobně a rozdíly jsou minimální.

Cybex Priam 3

Bugaboo Fox 2
Nabízí jednoduchý moderní design, který se však dá měnit! Má k dispozici neuvěřitelné množství barevných stříšek a lze změnit i krytky kol, takže nehrozí, že by Tě kočárek po chvíli omrzel. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit. Sezení má korýtkové. Občas se stane, že dětem nevyhovuje a odmítají v kočárku spát, takže je to o vyzkoušení, co rodičům a dítěti sedne. Co se týče stříšky, tak ta je opravdu dostatečně dlouhá a dítěti poskytuje ochranu i během spánku. V jízdě v terénu možná o kousek vede právě Fox, ale nejsou to žádné extra velké rozdíly.

Bugaboo Fox 2

Zásadní rozdíl byl doteď i v korbičce, kdy Priam měl právě super řešené větrané otvory, nicméně nový model Fox 3, je má rovněž. Oba kočárky jsou tím pádem srovnatelné a vybrat mezi nimi je momentálně těžší než předtím.

Jak jsem psala v úvodu, měla jsem stejné dilema a nakonec v mém rozhodování zvítězil Cybex Priam, a to hlavně z důvodu designu, pro mě lepšího sportovního sezení, větrané korbičky. Další důvod byla i touha po změně, vždy jsem měla značku Bugaboo a na poslední dítě jsem si chtěla vyzkoušet i kočárek jiné značky. Nicméně spokojená jsem se všemi kočárky od obou značek. 🙂

Hlavní odlišnosti jsem zmínila, je jen tedy na Tvém zvážení čemu dáváš přednost. Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie