Cybex Talos S Lux, Cybex Balios S Lux, Cybex Priam versus Joolz Hub+. Který je nejlepší?

Zodpovězené
22. srp 2022

Ahoj,

momentálně máme kočárek Joolz day+, ale neztotožnila jsem se s korýtkovým sezením. Chtěla bych polohovatelný sportovní kočárek. Přemýšlím nad Cybex Talos S Luxem, Cybexem Balios S Luxem, Cybexem Priam a Joolzem Hub+.

Který z nich je nejlepší?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Balios S Lux je městský typ kočárku. O jeho starším předchůdci, který se od něj moc neliší, si můžeš přečíst podrobnou recenzi. Na vesnici se spíše hodí jeho kolega Cybex Talos S Lux , který má lepší odpružení a větší nenafukovací pneumatiky plněné pěnou. Hluboké korby i sportovní sedadla mají položená výše a jsou tak ideální pro středně vysoké, vysoké a výškově rozdílné rodiče.

Joolz Hub+ je Baliosu S Lux velmi podobný. Co se týká rozměrů sezení, tak o trochu širší je Cybex Balios S Lux, ale Joolz Hub+ má větší hloubku sedu i delší opěrku nohou. Takže se víc přikláním k němu. Je i o něco skladnější. Dále zaujme dobrými jízdními vlastnostmi, kvalitním provedením a krásným designem s velkým výběrem barevných variant. Hlubokou korbu i sportovní sedadlo má položeno níže a je tak ideální pro nízké rodiče.

Cybex Priam 4 je kočárek, který už léta vyniká jedinečným designem, který je jen obtížné napodobit. Jinak je to městský typ kočárku, který ale občasný zhoršený terén zvládne. S váhou konstrukce s nasazeným sportovním sedadlem 12,9 kg nepatří k nejlehčím. Oproti Talosu S Lux je o cca 1 kg lehčí. Mezi jeho plusy patří funkce dvoukol. To znamená, že ho přepneš do režimu, kde kočárek po schodech (pláži) táhneš po dvou kolech za sebou. Skladnější rozměry po složení mají Hub+ a Balios S Lux.

Který z nich je nejlepší? Všechny, a to proto, že každý se hodí do jiného terénu. Některé jsou lehčí, cenově dostupnější, nebo skladnější. Každý vyniká jinými vlastnostmi, které každá z nás spíše upřednostní. A jelikož jsi neudala přesnější kritéria pro srovnání, tak Ti neumím odpovědět, který konkrétní kočárek je právě pro Tebe nejlepší.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka