Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

"Druhý" kočárek - TFK Dot 2, Valco Baby Snap 4 a Oyster Zero. Co myslíš?

KočárkyKočárky GessleinVýběr kočárku
23. říj 2019

Ahoj Eli,

pořídili jsme prťousovi kočárek Noordi Fjordi 2019 v dvojkombinaci, ale dívám se po druhém kočárku, proto bych potřebovala poradit. Noordi jsme vybrali hlavně proto, že je bytelný a vhodný do terénu, ale z několika důvodů chceme pořídit druhý kočár:
Noordi je poměrně těžký, navíc se zanedlouho chystáme letecky na dovolenou a ráda bych nějaký skladnější kočár, který si budeme moct vzít na palubu nebo mě aspoň nebude tolik mrzet, když mi ho otlučou. A dalším důvodem je, že přední kolečka u Noordi se vyklají a uvolňují se z ráfků, takže ho chci vyreklamovat.
Předběžně jsem vybrala TFK Dot 2, Valco Baby Snap 4 a Oyster Zero.
Přikláněla by ses k některému z nich nebo bys mi dala prosím tip na jiný?
Nejde mi o to, abych s ním mohla sjíždět lesní cesty, od toho budeme mít (snad opravený) Noordi, ale neměl by být úplně fórový, mělo by se do něj vejít i větší dítě a ideálně, abych ho mohla využít teď na tu dovču, i když malej ještě nesedí - takže nejlíp, aby šel dát do lehu.

Díky moc, Katka.

Ahoj!

Chválím dobré uvažování a šikovný výběr - opravdu na to jdeš velmi dobře. Rovnou k věci - mezi Oyster Zero a Valco Snap 4 jsem si vybírala i já (kdysi), a koupila nakonec (po sobě) oba (nejprve Valco, pak Oyster). Srovnáním jejich za sebou ti mohu říci, že Oyster byl mnohem lepší na manipulaci, manévrování, a i těžiště bylo úplně jiné - zdál se tak lehčí a mnohem pohodlnější / praktičtější na používání. Kromě toho i super široké, prostorné sezení, odpružení (které u Valco není žádné) a design u mě prostě vyhráli. Z těchto dvou ti proto já doporučím jednoznačně Oyster - Valco mně osobně trochu sklamal (možná jsem jen měla přivysoké očekávání).

Co se týče trochu odlišného pohledu na věc, a tedy i jiného přístupu - s výběrem TFK Dot v druhé verzi, tedy se spojenou rukojetí (doufám, že myslíš na ten, starší s oddělenýma bych spíše nedoporučila) absolutně souhlasím. Je to bytelný, odolný, prostorný kočárek s chytrým manévrováním, který ti vydrží a pohodlně poslouží. Jedinou nevýhodu vidím v nepolohovateľnosti opěrky nohou, což ale, pokud by ti nechybělo, udělalo, alespoň pro mě, tento kočárek s 3D skládáním asi i favoritem, co se těchto tří týká. I, co se výdrže týče.

Kromě něj bych ještě zmínila i Gesslein S4, což mi také přijde jako pohodlný a šikovný sporťák.