Dvojkombinace do města, lehčí, odpružený a s lehčí korbou + kvalitní, nekorýtkové sezení. Jaký?

Zodpovězené
29. čer 2020

Zdravím,

snažíme se najít kočárek (dvojkombinaci), který by vyhovoval všem našim hlavním podmínkám, ale zatím to vypadá na nadlidský úkol🙂. Tak si jdu pro radu od zkušenějších, třeba Vás napadne nějaký, který nám ještě nepřišel do cesty🙂.

  • Hledáme kočár s lehčí korbičkou, budeme ji muset vynášet do 3. patra.
  • Chceme aspoň nějaké odpružení - nemusí vyloženě houpat, ale ať zvládá trochu nerovný terén.
  • Sportovní sezení po i proti směru jízdy a ne kolíbkové, ale do úplného lehu.
  • Ideálně celkově ne moc těžký, ať se dobře ovládá, ale taky ať není hned rozhrkaný a vydrží víc než jedno dítě🙂.

Budeme se pohybovat hlavně po městě a chceme fakt kvalitní sporťák, se kterým dlouho vydržíme a nebudeme po roce kupovat nový, lehčí. Nejvíc by se mi tak líbil Easywalker Harvey, kdyby neměl to korýtko. Jinak zatím nejlíp nám vyhovují Joie Versatrax, ale málo pruží, nebo Britax Smile, ale taky to není úplně ono - a doufáme, že najdeme ještě něco lepšího, co nás fakt přesvědčí.

Děkuju moc za jakékoliv nápady!

Ahoj!

Joie Versatrax mi z Tvého výběru, co se týče váhy kočárku a nekorýtkového sezení, vyhovuje asi nejvíce. Hlavně v kategorii lehčích bych více odpružení asi ani nehledala - píšeš, že používání bude městské, a fakt tam toho víc nepotřebuješ. Takže já jsem v první řadě za tuto možnost.

Joie Versatrax

Dále doporučím levnější model, které ale pravděpodobně kolem dvou let vyměníš za nějaké neotočné golfky nebo lehký rychlo-skladný sporťák - Baby Design Smooth. Fakt lehounký, malý kočárek s velkou korbou, takže na začátek, zejména za tu dostupnou cenu, ideál. Také nebude nijak zásadněji odpružený, ale při městských procházkách a hlavně potřebě lehkého kočárku bych to oželela a raději si užila komfort takové skvělé váhy (8,9 kg!). Nerovný terén, občasný, ne zásadní, projdeš skoro s jakýmkoli kočárkem, co nemá mikro kolečka.

Baby Design Smooth

Od Easywalker-u bych se dívala na Easywalker Mosey+ - lehký a nekorýtkový model. A je tam i to mírné odpružení.

Easywalker Mosey+

Lionelo Mari je také zajímavá možnost minimálně na inspiraci - v Polsku dokonce s doživotní zárukou (udává výrobce), a celkově, dostupný model na začátek, dokud si srovnáš priority. Samozřejmě je také nekorýtkový.

Lionelo Mari

A pak bych se podívala i na Espiro Only.

Espiro Only 2020

Z trošku lepších modelů také na Jané Muum nebo Jané Kawai - jejich korbička Micro je dostatečně prostorná, lehká a dokonce skládací.

Jané Muum V2

Jané Kawai

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.