Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Easywalker Harvey2 vs. Charley. Kolečka, Maxi-Cosi Pebble kompatibilita, vhodnost pro miminko..?

Zodpovězené
FusakyKočárkyKočárky JoolzKočárky Mamas & PapasSportovní kočárkyMiminkoKojenec
9. led 2020

Ahoj Eli,

před nedávnem jsem se zde dotazovala na skladný kočárek na cesty (město, případně menší terén), auto, letadlo, apod. Aby byl lehký, skladný a i pro malinké miminko nemuset používat korbu (letadlo). Doporučila jsi Easywalker Charley a mně se opravdu moc líbí. Kočárek sháním, ale není to úplně jednoduché a teď můj dotaz:

Můžu i na Charley pořídit kolečka i do terénu?
Potřebuji na Charley koupit adaptéry na sedačku Maxi Cosi Pebble i-size?
Když místo Charley pořídím Harvey2, můžu ho bez korby použít i na měsíc, dva staré dítě?

On není Charley ani nikde moc k vidění, takže si ho nemůžu vyzkoušet - a nikdo v mém okolí ho také nemá 🙂

Předem Ti děkuji, měj se moc krásně.

Ahoj!

Easywalker Charley je ten menší bratr, proto je podstatně lehčí a kompaktnější, ale tedy má i méně vlastností / extra funkcí. Je to taková zjednodušená, přímočará no funkční stylovka - mám ho aktuálně i doma, testujeme a do pár týdnů bude i recenze. Ke kolečkům - ne, nejsou k němu žádné jiné kolečka. Dobrá zpráva je, že ty jeho, i když menší, jsou široké a také s nějakým tím odpružením, a my jsme ho - skutečně - vzali i do lesa na houby. Jako, ultimátní komfort to nebyl, vždyť to není terénní model, ale prošli jsme - v nejhorších hrbolatých úsecích jsem ho táhla dozadu. Ale celkově mě opravdu překvapilo, jaký je schopný i na nerovnostech - a pokud to chceš hlavně do města a na běžnou jízdu, určitě ti ty jeho kolečka postačí.
Ano, na Maxi-Cosi a jiné autosedačky se stejnou koncovkou bude třeba adaptéry. Také madlo pro dítě není dodáváno a nám nijak extra nechybí, ale dá se jednoduše dokoupit. Určitě je v pořádku ho v úplném lehu používat i pro dvouměsíční miminko - možná by bylo dobré mít kvalitní fusak nebo hnízdo, či alespoň dobrou měkkou podložku, co by ho tak pěkně obepla, až se cítí bezpečně. Klidně se ještě ptej, když tak, opravdu je to za mě výborný kočárek na to, jaký lehoučký a simplicistický je.

Easywalker Harvey s korýtkovým sezením bych tak jako je pro dvouměsíční ve sportovní verzi nevyužívala - resp. využívala jedině po dokoupení nějaké vložky, což ten Lkový sed vyrovná. Např. Joolz, Mamas & Papas, Babystyle Egg apod. nabízejí takové vložky. I Harveyho testujeme, a také je to hodně dobrý kočárek, pěkný a kvalitně provedený, jen tedy větší než Charley - a mně ta "malost" Charley-ho dost vyhovuje, popravdě.