Easywalker Jackey, Hauck Rapid 4D, Hauck Uptown versus Hauck Travel N Care. Který je nej?

Zodpovězené
5. zář 2023

Ahoj,

potřebovala bych poradit ohledně sportovního kočárku. První dcera měla Bebetto Bresso a ten jí byl už v roce a půl úzký. Nyní má 15 kg a 100 cm.

Hledám kočárek pro druhou dcerku. Samostatně ještě nesedí, ale hluboká korba jí je už malá. Hledám kočárek do 7 000 Kč, který je lehký a skladný, vhodný do auta i letadla a který nedostane defekt a je snadno ovladatelný.

Dívala jsem se na Easywalker Jackey, Hauck Rapid 4D a Hauck Travel N Care.

A ještě se mi líbí Hauck Uptown.

Děkuji

Ahoj,

Bebetto Bresso je klasická dvojkombinace kočárku s nižší nosností sedáku – 15 kg. Je to kočárek určený pro různě vysoké rodiče, kteří se pohybují po nerovném terénu vesnice.

Neuvedla jsi v jakém terénu se plánuješ s kočárkem pohybovat, Tvoji a ani partnerovu výšku, ani věk dítěte. Takže ti neumím zcela přesně pomoci, protože nevím základní kritéria výběru.

Zvažuješ koupi extrémně odlišného typu kočárku, než byl Tvůj původní. Tyto kočárky mají tvrdší sedadla bez měkké podložky a skoro všechna jsou určena již pro sedící děti.

Hauck Travel N Care je však čistě cestovní typ kočárku velikosti příručního zavazadla, který je vhodný i pro rychlé přesuny městem. Plus je cenově dostupný. Díky nízké váze a kompaktním rozměrům po složení se vejde i do menšího kufru auta, nebo ho lze jednoduše odnést na rameni díky zabudovanému ramennímu popruhu. Kočárek díky své prostornosti sedáku vydrží až do konce kočárkovacího období. Výška fixní rukojeti (104 cm) sedí spíše nižším až středně vysokým rodičům. Pokud ho však plánuješ používat jako plnohodnotný kočárek až do konce kočárkovacího období, tak to nezvládne.

Podobně je na tom i Easywalker Jackey. Já osobně ho v poradně doporučuji jako náhradu plnohodnotného kočárku tak kolem 1,5 – 2 let, kdy už dítě netráví v kočárku většinu času, ale potřebuje ho k odpočinku. Vím, že projde jakýkoli terén, protože jsem o něm napsala i recenzi. Ale nejsem si jistá přejezdem v čerstvě napadaném sněhu, protože má menší kolečka, která se mohou sněhem obalit a zablokovat.

Hauck Uptown a Hauck Rapid 4D jsou variabilnější pro své nastavitelné rukojeti, ale nemají rozměr příručního zavazadla, takže leteckou přepravu si zaplatíš. Jinak jsou to cenově dostupné sportovní kočárky s moderním designem pro rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu. Sportovní sezení lze napolohovat do skoro úplně rovného lehu a díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením. Oba mají kola s tvrzené pryže a tvrdší mechanické odpružení. Uptown má pouze zadní odpružení, takže rozdíl oproti Bressu bude citelný.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka