kocarkopedie
30. srp 2022

Recenze kočárku Easywalker Jackey: Jaké jsou jeho silné a slabé stránky?

Sportovní kočárek holandské značky Easywalker Jackey je mým malým/velkým pomocníkem už nějaký ten měsíc, a tak nastal ten správný čas pro jeho celkové zhodnocení. Pokud hledáte kočárek s podobným využitím a funkcemi, možná vám pomůže při rozhodování.

Kočárek Easywalker Jackey.

Jackey patří na trhu sportovních kočárků k TOPkám. Po aktivním testování můžu říct, že právem. Je to přesně ten typ sportovně-cestovního nebo golfového kočárku, po kterém se začnete poohlížet, když se vám dvojkombinace (trojkombinace) zdá být těžká.

Je skvělou volbou i v případě, že hledáte kočárek na dovolené a výlety. Zkrátka: pokud vaše dítě ještě potřebuje kočárek k odpolednímu spánku nebo nezvládá celý pobyt venku na nožkách a potřebuje své místečko k odpočinku, je ideální.

Proč jsem si vybrala Jackey?
Hledala jsem pokračovací kočárek, který bude lehký, pohodlný pro syna a vhodný na cestování. Jackey má čisté elegantní designové linie, které upřednostňuji. K tomu má pevnou a lehkou černou hliníkovou (tedy ALU) konstrukci, vážící pouhých 7,5 kg. Unese až 22kg dítě spolu s 5 kg nákladem v nákupním košíku. Jeho celková nosnost je 27 kg, a to už je na tak lehký kočárek co říct.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Kočárek Easywalker Jackey v barvě Shadow Black s černou konstrukcí.

Obecné informace ve zkratce:

• Cena sportovního kočárku: cca 7 800 Kč
  • Hmotnost: 7,5 kg
  • Věkové rozmezí: od 0 měsíců do cca 3–4 let (max 22 kg)
  • Délka zádové opěrky: 46,5 cm
  • Nosnost nákupního košíku: 5 kg
  • Rozměr ve složeném stavu (vך×d): 56×47×26 cm
  • Čištění: praní v pračce na 30 °C

Sportovní sedadlo

Ve své kategorii cestovních golfových kočárků je výjimečný právě pro své prostorné sportovní sedadlo s možností sklopení zádové a nožní opěrky do úplného lehu (o délce 86,5 cm). Opěrku sklopíte za pomoci páčky na její zadní straně jednou rukou. Typově podobné kočárky, jako jsou Bugaboo Butterfly, Joolz Aer nebo model Cybex Eezy S+² právě touto, řekla bych maminkami oblíbenou a vyhledávanou, funkcí nedisponují.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Páčka na sklopení zádové opěrky.

Ideální (nejen) na léto

Zdá se vám, že je venku v těchto slunečných dnech až příliš horko? Nevadí, v zadní části zádové opěrky je zabudovaný ventilační systém ze síťoviny. Stačí jen rozepnout zipy a přichytit látku k hornímu okraji pomocí všitých nehlučných magnetů. Vím, že zipový systém může být hlučný, ale mně se vždy podařilo rozepnout opěrku nehlučně, bez probuzení spícího syna.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Ventilační síťovina zádové opěrky.

Použitelný po celý rok

Design kočárku a vnitřních prostor mezi sedadlem a stříškou na mě působí uzavřenějším a teplejším dojmem. Zároveň mi díky tomu kočárek připadá vhodnější pro celoroční využití.

Prostor vytváří vnitřní izolaci a zároveň dítě chrání před větrem, deštěm a chladným počasím. U některých typů kočárků s čistě magnetickým uzavíráním (bez dodatečných zipů) se stává, že silnější vítr dokáže látku zádové opěrky odklápět. Nažene tak chladný vzduch přímo na záda dítěte, což může vést k jeho nachlazení.

Detail otevření.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Detail prostoru mezi stříškou a sedadlem.

Polohování opěrky

Opěrku nastavíte do sedu pomocí jednoduchého systému zatažení za pás směrem nahoru, čímž sami nastavujete vhodnou a vyhovující polohu pro dítě. Jackey se nedá dát do pozice úplně kolmého sedu jako například Bugaboo Bee. Synovi však nevadí ani takový sed, protože ho nechávám přitáhnout se rukama do tzv. aktivního sedu. Bezpečnostní pásy někdy přepnu na tříbodové, tedy je fixován mezi nožičkami a kolem boků. Ale to pouze tehdy, když to stihnu 🙂.

Detail pásu.

Aktivní sed.

TIP: Mnozí rodiče pro nastavení zádové opěrky do pozice kolmého sedu dokupují univerzální pás, který dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevněním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Bezpečnostní pásy

Jackey má nastavitelné pětibodové bezpečnostní pásy, které jsou měkce polstrované. Velkým plusem je možnost nastavit je jako tříbodové (využívám při aktivním sedu). Mínusem je náročné přenastavení jejich celkové výšky. Jelikož se však výška pásů mění maximálně dvakrát za celé kočárkovací období, není to nic strašného.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Pětibodové nastavitelné bezpečnostní pásy.

Stříška

Stříška Jackey je voděodolná a s SPF 50+ ochranným faktorem. Na cestovní sportovní kočárek má přiměřený rozměr. Také je dostatečný i prostor (tedy výška) mezi stříškou a hlavou dítěte.

Většina maminek v hodnoceních uvádí menší rozměr stříšky a uvítaly by její prodloužení. Ocenily by to hlavně při pozici úplného lehu, kdy může slunce svítit dítěti do tváře. Je několik možností, jak si můžete pomoci. Jednou z nich je prodloužení stříšky univerzální clonou. Ale já jsem použila moskytiéru, která synovi vytvořila dostatečný polostín a zároveň ho ochránila před létajícím hmyzem, a to hlavně v okolí vodních ploch.

Stříška má zabudovaný vyklápěcí kšilt a dvě menší ventilační okénka, která jsou umístěna po jejích bocích a ukryta pod zipem. Chybí mi nehlučné uzavíratelné náhledové okénko pro přímý kontakt se synem sedícím po směru jízdy.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Rozložená střecha s kšiltem a ventilačním okénkem.

Rodičovská rukojeť a dětské madlo

Rodičovská rukojeť spolu s dětským madlem jsou vyrobeny z černé měkké a odolné ekokůže. Ve středu rodičovské rukojeti se nachází systém aktivace samoskládání. Je tam také systém pro rychlé zacvaknutí příslušenství (např. držáku na láhev, mobilu nebo dětského volantu, když si ho potřebujete odložit).

Rukojeť je ve výšce 104 cm a nelze ji výškově nastavit. Mně a ani mému manželovi to nevadilo, i když jsme výškově rozdílní. Já pro představu měřím 165 cm a manžel 185 cm, takže se kočárek hodí pro středně vysoké až vysoké rodiče.

Dětské madlo lze odklopit nebo úplně odebrat. Do jeho středu umístíte volitelné příslušenství. Mezi nejpopulárnější patří dětský volant, pult na jídlo nebo LED světlo.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Rodičovská rukojeť z ekokůže.

Kola a odpružení

Když testovat, tak pořádně! Kočárek jsem si pořídila pro potřeby rychlé a pohodlné přepravy ve městě, na vesnici, v přírodě, pro pohyb na trávě i štěrku, průjezd nerovným terénem a také na průjezd pískem. Můžu říct, že to zvládl!

Odpružení všech čtyř kol je kvalitní a nezklame na žádném povrchu. Odolná kola z tvrzené gumy zůstala nepoškozená, u pěnových bych v nich už měla po takovém testování pozapichované kamínky, zničený dezén a hlavu ve smutku, protože by je bylo potřeba vyměnit.

Kola a lesní terén.

Kola na oblázkové pláži.

Kola na trávě.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Kola při průchodu kamenitým nerovným povrchem.

Brzda

Brzda je umístěna na zadní nápravě kočárku vpravo dole u kola, což je výhodou pro vyšší rodiče, jejichž dlouhé nohy o ni nebudou zakopávat. Funguje systémem stlač/zvedni.

Nákupní košík

Nákupní košík je prostorný, má vyšší nosnost (5 kg) a pojme všechny potřebné maličkosti. Jeho dno je pokryto nepromokavou tkaninou a boky jsou síťované. Ukrývá v sobě i menší síťovaný sáček, který využívám převážně k uskladnění moskytiéry.

Menší mínusy má za mě dva. Prvním je zhoršený přístup při poloze zádové opěrky v naprostém lehu. Druhým je použit materiál síťky po bocích košíku. Ten já nemám v oblibě, protože ve mně budí dojem lehkého poškození a roztržení. Upozorňuji ale, že se mi ho nepodařilo poškodit ani po pěti měsících aktivního využívání.

Prostorný nákupní košík.

Skládání a rozkládání

Co mě těší, vlastně tuto funkci miluji, protože mi doslova usnadňuje život a šetří záda, je jeho systém samoskládání. Jak už jsem zmiňovala, kočárek mám převážně v autě, abych ho měla vždy po ruce. Menším mínusem je skládání sportovním sedadlem směrem ven, protože se někdy ušpiní. Ne vždy se mi totiž chce zabalit ho do tašky pro přenos. Hlavně se synem na rukou.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Taška na převážení kočárku.

Rozložení je také jednoduché, zvládnete ho hravě jednou rukou. Prvním krokem je stlačení páčky bezpečnostní pojistky proti samorozložení směrem k sobě a její uvolnění.

Druhým krokem je uchopení kočárku na správném místě, je to levý bok rodičovské rukojeti (viz. foto) a potáhnutí (připomíná mírné trhnutí) směrem nahoru. Při rozkládání se sám automaticky zacvakne na čtyřech bodech (boky kočárku u sedadla a stříšky). Zvuky kliknutí uslyšíte. Já vždy po složení raději, pro 100% jistotu, tyto body zacvaknutí zkontroluji.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Správné místo úchopu pro rozložení.

Chcete se přesvědčit, že je skládání a rozkládání opravdu tak snadné? Pusťte si moje videa.

Složení

Rozložení

Hmotnost a rozměry

Dalšími praktickými výhodami jsou nízká hmotnost a kompaktní rozměr po složení. Jackey je známý svými rozměry příručního zavazadla do letadla. Je však třeba dodat, že před odletem je nutné si tuto informaci ověřit přímo u konkrétní letecké společnosti. Ne všechny aerolinky mají rozměr příručního zavazadla stejný.

Recenze kočárku Easywalker Jackey.

Kočárek Easywalker Jackey po složení.

Cestovní systém

Dokoupením polohovatelné autosedačky (tzv. vajíčka) s příslušnými adaptéry, vytvoříte pohodlný cestovní systém, a usnadníte si tak překládání dítěte mezi autem a kočárkem. Volit můžete autosedačky známých značek, jako jsou např. Cybex, Maxi-Cosi a jiné.

Easywalker Jackey s nasazenou autosedačkou

Příslušenství

Ke kočárku podle potřeby dokoupíte již zmíněné volitelné příslušenství, výběr je opravdu bohatý, tak ho zde shrnu:

• Pultík na jídlo (Snack tray)
  • Volant
  • Nánožník
  • Vložné hnízdo
  • Ergonomická podložk

a mnoho dalšího...

Příslušenství na rukojeť a madlo připojíte jednoduše, protože má důmyslný zacvakávací systém Easywalker. Ten ho umožňuje rychle připevnit, a to jen jediným kliknutím.

Easywalker příslušenství.

Design

Easywalker Jackey je v době vydání článku dostupný v těchto barevných provedeních:

• Shadow Black
  • Marble Grey
  • Steel Grey
  • Sand Taupe
  • Forest Green
  • Emerald Edition
  • Gold Edition
  • Platinum Edition

Můj Jackey je v barvě Shadow Black, což můžete vidět na přiložených fotkách.

TOP vlastnosti kočárku Easywalker Jackey

+ Nosnost: od 0 měsíců do cca 3–4 let (max 22 kg).
+ Cena/Kvalita: cena sportovního kočárku se pohybuje okolo 7 800 Kč.
+ Využitelnost nejen na cestování letadlem, ale také na výlety po oblázkových plážích a jiných náročných površích.
+ Rozměr příručního zavazadla se vždy hodí, tedy u nás při třech dětech určitě.
+ Samoskládání je perfektní funkce, stačí stisknout dvě tlačítka a Jackey se poskládá úplně sám.
+ Odpružení všech čtyř kol z tvrzené pryže je při průchodu nerovnostmi dostatečné.

Mínusy

• Fixní výška rukojeti – 104 cm je pro někoho nevýhodou, pro mě s manželem je to vyhovující.
  • Nákupní košík – při poloze úplného lehu zádové opěrky je do něj horší přístup.
  • Náhledové okénko – na stříšce mi velmi chybí, a to hlavně kvůli kontaktu se synem sedícím po směru jízdy

Závěrečné zhodnocení

Celkově bych dala Jackeymu 8,5 bodů z 10 možných. Body strhávám za zhoršený přístup do nákupního košíku a jeho materiál. Také za chybějící náhledové okénko na stříšce. Jinak nemám tomuto sportovnímu kočárku co vytknout a jsem s ním moc spokojená 🙂. Je to skutečně fantastický cestovní pokračovací kočárek, který mě v žádné situaci nezklamal a splnil má očekávání.

Kočárky zmíněné v článku

• Easywalker Jackey
  • Bugaboo Butterfly
  • Joolz Aer
  • Cybex Eezy S+²
  • Bugaboo Bee5

Zdroj: Easywalker

Doufám, že pro vás byla recenze zajímavá a naplněná potřebnými informacemi. Pokud se vám líbila, dejte 👍 A potěší mě i komentář k článku. Jestli máte jakékoli doplňující otázky, potřebujete poradit nebo porovnat Jackeyho s jiným kočárkem, tak neváhejte napsat mi do Kočárkové poradny.

Příjemné kočárkování
Vaše Ludka