Easywalker Jackey, Inglesina Maior, Cybex Eezy S+ nebo X-Lander X-Follow. Jaký z těchto kočárků vybrat, aby splňoval mé požadavky?

Zodpovězené
22. únor 2022

Dobrý den,

mám dotaz ohledně výběru kočárku pro 11měsíčního syna, který má 8 kg. Chtěla bych nějaký cestovní, co se dobře a jednoduše skládá a přemýšlím buď Easywalker Jackey nebo Inglesina Maior nebo Cybex Eezy S+.

Cestování spíše do města, po asfaltce a tak. Přemýšlela jsem i na X-Lander X-Follow, ale ten je jen do 15 kg, i když syn asi nebude žádný obřík, je drobný.

Můžete, prosím, poradit?

Easywalker je pěkný, akorát přemýšlím, že má menší kolečka, tak zda něco vydrží, jako např. dlažební kostky, a tak...

Děkuji moc.

Adéla

Ahoj,

ani jedním kočárkem nešlápneš vedle při výběru. Easywalker Jackey má na svůj typ měkké odpružení, takže ovládání i celková jízda je opravdu lehká a příjemná. Na skládání je přímo dělaný, má totiž vychytávku, kdy se aktivováním doskládá sám. I co se týče rozměrů, tak na tom není špatně - ložnou plochu má dlouhou 85 cm a 35 cm širokou. S hmotností 7,5 kg, patří také spíše k těm lehčím.

Pokud Tě zaujal X-lander, tak doporučuji nový model X-Lander X-Jive. Má tedy o něco málo vyšší hmotnost - 8,2 kg, ale též 22kg nosnost. Rozměry má o trochu menší - 82 cm na délku a 34 cm na šířku, ale není to žádný zásadní rozdíl. Za zmínku stojí i vychytávka na stříšce, ve formě kšiltu, který odráží světlo a díky tomu je kočárek dobře viditelný i za soumraku.

Oba kočárky se skládají jednoduše, do velmi kompaktních rozměrů a mají praktický ventilační panel ze síťoviny, ať už pro dostatečné odvětrávání během horkých letních dnů, nebo pro pozorování spícího dítěte. Kolečka mají oba všechna odpružena z kvalitní pěny, nicméně pokud jezdíš po kostkách často, lepší volbou bude Inglesina Maior. Kola má o dost větší, takže celková manipulace bude snazší. Rozměrově i váhově je na tom podobně jako Jackey. Výhodou je nánožník ve stejném designu, který je součástí kočárku.

Cybex Eezy S+ má 7 kg a celkové rozměry jsou opět stejné. Odlišují ho kola, která má gumová.

Jeho novější model Cybex Eezy S+², má o něco málo větší kola, tak koukni ještě na něj, zda by Tě neoslovil. Parametrově si jsou jinak dost podobní.

Pokud se pohybuješ často ve městě, kde jsou rozbité chodníky, tak bych šla do Inglesina Maior. Pokud převládá spíše rovnější terén, tak bych sáhla po Easywalker Jackey - líbí se mi jeho celkové provedení a funkce.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie