Easywalker Qtro Plus vs. ABC Design Salsa 4 Air vs. ABC Design Viper. Který byste zvolila Vy?

Zodpovězené
14. srp 2021

Pěkný den,

jsem prvorodička, moc kočárků jsem tak v ruce neměla, a tak mi dokáže kdokoliv vnutit cokoliv. 😅 Chtěla bych se Vás zeptat, jakou z výše uvedených variant byste volila. Byla jsem přesvědčená o ABC Design Salsa 4 Air, ale v obchodě mi byl vymlouván ze Salsy na Viper a poté doporučen už jen Easywalker Qtro Plus. Ačkoliv jsem na Easywalkery koukala, Qtro jsem nikde neviděla a pak jsem zjistila, že se nejspíš jedná o nějaký starý model - což samozřejmě nevadí, ale mám pocit, že tím pádem bude mít plno dnes už překonaných “chyb”. Chtěla bych Vás požádat o nějaké srovnání právě těchto kočárků.

Máme požadavky:

  • výškově variabilní (já mám 168 cm, manžel přes 190 cm)
  • vhodný do středně náročného terénu, ale zejména na městské kostky (aby miminko v kočárku zbytečně neskákalo)
  • velká korba
  • sporťák bez korýtkového sezení
  • dobré ovládání kočárku i při větší zátěži

Moc děkuji za Váš názor. 🙂

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Upřímně Vám rozumím, že jako prvorodička s nulovými znalostmi kočárků jste postavena do situace, kdy se musíte rozhodnout a máte obavu, že uděláte chybu. Doufám, že se mi povede Vám aspoň trochu při výběru ulevit. 😇

Easywalker Qtro Plus není vůbec špatný kočárek, má mnoho příjemných vychytávek a řekla bych, že v podstatě splňuje vše, co jste zmínila - ale já bych do něj nešla, je to tak trochu "tank", vždycky na mě působil víc robustně než jiné kočárky, takže i když je dobře ovladatelný, tak já (mám lehce přes 160 cm) jsem málem neviděla přes korbu na cestu (s nadsázkou napsáno).

ABC Design Salsa 4 Air je podle mě výborná volba. S teleskopickou rukojetí je výškově variabilní, je celoodpružený, takže zvládnete nejen terén, ale i městské kostky jak píšete (a miminko nebude naklepané jako řízek, nebojte 😉), má příjemně velkou korbičku, sportovní sezení je klasické (ne korýtkové), a i kdybyste do něj naložila tři děti, tak ho zvládnete ovládat jednou rukou. Za mě super kočárek, opravdu bych Vám ho doporučila (v dvojkombinaci a autosedačku zvlášť).

ABC Design Viper 4 Street je Salse dost podobný - vzhledově i různými komponenty, avšak liší se ve dvou zásadních věcech - Viper má o pár centimetrů větší korbičku, avšak za sebe musím říct, že ovládání mně osobně moc příjemné nebylo, přišlo mi to asi jako u toho Easywalkeru - takové robustnější, těžší. Popravdě bych do něj nešla.

Zkuste se ještě podívat na tyto kočárky (podle mě jsou skvělé a maminkám je doporučuji velmi často a od všech mám pozitivní ohlasy ❤

1) CAVOE AXO
2) DADA PARADISO APUS
3) RIKO BASIC PLUS

A určitě se u všech koukejte na dvojkombinace - vždycky je lepší koupit autosedačku zvlášť!

Kdybyste se chtěla ještě na něco zeptat, klidně napište, ráda Vám poradím a doporučím. 😇

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz