Espiro Yoga versus Roan Ivi. Který je vhodnější na vesnici pro říjnové miminko?

Zodpovězené
22. srp 2023

Ahoj,

nemůžeme se rozhodnout při výběru kočárku. Líbí se nám Roan Ivi a Espiro Yoga. Bydlíme na vesnici, tak potřebuji něco, co zvládne i terén. Auto máme menší. Kočárek se musí dát poskládat a nesmí zabírat moc místa. Miminko se narodí v říjnu, takže potřebujeme hlubokou korbu, která bude prostorná. Musí se do ní vejít fusak.

Koncem jara a začátkem léta budeme přecházet na sportovní část, takže ta musí být dobře větraná.

Kterému kočárku máme dát přednost?

Můžeš poradit i jinou značku?

Děkuji

Ahoj,

z Tvého výběru je jednoznačně flexibilnějším, lehčím a po složení skladnějším modelem Espiro Yoga. Oproti Roan Ivi má o něco méně prostornou korbu. Na tu se však moc nezaměřuj, protože dítě v ní tráví minimální čas a pro novorozence ve fusaku je dostatečně prostorná. Novorozenec má raději méně volného prostoru, protože mu připomíná úzkost dělohy, ve které byl 9 měsíců.

Při výběru kočárku je důležitější jeho konstrukce a sportovní sezení. To má jednoznačně lepší Yoga ve srovnání s Ivi. Má nenafukovací gelem plněná kola, která oproti tvrzeným gumovým lépe pruží. Dá se složit jednou rukou a navíc se sedadlem nasazením v jakémkoli směru. Po složení lze navíc jednoduše přenést na rameni pomocí zabudovaného ramenního popruhu, nebo uložit na místo. Ve složeném stavu stojí. Hluboká korba Tě zaujme nejen zabudovaným stabilizátorem vibrací, panoramatickým oknem, ale také možností složení na placku, která šetří místo nejen v kufru auta. A nesmím zapomenout zmínit, že jeho konstrukce s nasazeným sportovním sedadlem váží o 5 kg méně oproti Ivi. To je tedy již docela zajímavý rozdíl.

Já osobně bych jednoznačně dala přednost modelu Espiro Yoga.

V poměru cena/kvalita a v této cenové relaci nenajdeš variabilnější kočárek. Jsou zde už jen dražší modely: Britax Smile 5Z, případně městější kočárek Babystyle Oyster 3 nebo Kinderkraft Nea, Zopa Move Cross 2 a Zopa Quest.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka