Existuje hluboká korba, kterou lze proměnit na sportovní?

Zodpovězené
8. zář 2022

Ahoj,

ráda bych se poradila ohledně hluboké korby.

Existuje hluboká korba, kterou lze proměnit na sportovní?

Děkuji

Ahoj,

pokud myslíš přeměnu hluboké korby na sportovní sedadlo, tak ano, existuje. Takové kočárky mají označení - Kočárky se sedadlem typu 2v1. Hluboká korba se potažením za pásy, které jsou umístěny na spodní části korby, změní na sportovní sedadlo. Takové kočárky jsou cenově dostupné, skladnější, ale zároveň mívají nižší nosnost na dítě (15 kg). A tedy set netvoří samostatná hluboká korba a samostatné sportovní sedadlo. Takovým typem kočárku je například G-Mini Grand.

Podrobně tyto typy sportovního sedadla popisujeme v našem MK článku:

Modelem roku 2022 s tímto typem sedadla, je kočárek Kinderkraft B-Tour , který má dokonce nosnost až 22 kg. Jeho hluboká korba je opravdu prostorná s vnitřními rozměry 89 x 34 cm. Má otočnou rodičovskou rukojeť, nastavitelnou ve výšce od 96.5 do 111.5 cm. Jeho nafukovací pneumatiky o průměru zadních kol 30 cm, jsou dvojitě odpružené, takže zvládne i nerovný terén. Minusem je jeho vyšší 13 kg váha.

Podobnými modely jsou Valco Baby Velo, Chipolino Camea, Maxi-Cosi Zelia Luxe nebo Kinderkraft XMoov.

Skoro podobným modelem je Petite&Mars Grand II. Má však menší pouhých 15 kg nosnost a je méně prostorný.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka