Existuje kočárek použitelný v obou směrech, který se otáčí jen rukojetí?

Zodpovězené
22. srp 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek a chci, aby byl použitelný v obou směrech. Chci, aby se neotáčel celým sedadlem, ale jen rukojetí.

Existuje takový kočárek?

Děkuji

Ahoj,

ne. Kočárky s přehazovací rukojetí se pomalu z trhu vytrácejí. Najdeš je už většinou jen v bazaru.

Je to proto, že i když je to v některých situacích praktické, mění to těžiště kočárku. To je ve druhém směru často velmi obtížně ovladatelné. Kromě toho tato funkce přidává kočárku na váze. Proto je nahrazována za rychlejší a jednodušší systém otáčením (nakliknutím a vykliknutím) sportovního sedadla. Posledním důvodem je, že v přehazovacím spoji je kočárek náchylnější na kazy nebo na „vyhrkání". Tyto kočárky patřily do kategorie často reklamovaných, kromě pár kvalitních výjimek na trhu.

Z těch kvalitnějších, které seženeš v bazaru jsou oblíbené Bugaboo Cameleon 3, Gesslein F6 Air+, Gesslein FX4 Classic, Hartan Xperia nebo Ergobaby 180.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka