Existuje kočárek s nosností do 35 kg?

Zodpovězené
5. bře 2022

Ahoj,

hledám kočárek s největší nosností, myslím až tak do 35 kg. Máme autistu, který nedokáže tolik chodit a už má trošku více kg. Standard do 18 kg mu nestačí.

Existuje takový nějaký kočárek?

Děkuji

Ahoj,

doporučila bych Ti se podívat spíše po kočárcích na třech kolech, tedy trojkolkách. Sice jsou o něco málo těžší a ne tak skladné jako klasické čtyřkolové kočárky, ale mají mnohem lepší a snadnější ovládání, navíc bezkonkurenční nosnost - jsou testované až na 35 kg. V pohodě s nimi projedeš i terén, díky větším, dobře odpruženým kolům a nenadřeš se tolik ve výsledku 🙂.

První zmíním Baby Jogger City mini GT2, který má nosnost kolem 28 kg. Zatížení sedací části dítětem je však "jen" 22 kg, což je u skoro všech kočárků stejné. Někteří výrobci ani tuto nosnost nezmiňují a uvádějí jen celkovou, která je pochopitelně vyšší. Nicméně větší zátěž kočárek v pohodě vydrží! 🙂 Nabízí jedny z největších rozměrů, vhodné i pro větší dítě a zároveň je dobře skladný. Jeho ložná délka je 104,5 cm a na šířku má 35,5 cm. Hmotnost má 10,4 kg, takže patří k těm lehčím.

Se stejnou nosností a i podobnými rozměry je Baby Jogger City Elite 2. Oproti GT2 má větší kola a je těžší (11,6 kg). Oba mají má bezúdržbová kola s odpružením, nechybí jim polohovací rukojeť, opěrka nohou a možnost úplného a prostorného lehu.

Použité zboží
Od 10000 Kč

O něco mohutnější, více terénní a s velkou nosností (34 kg) je pak TFK Joggster Trail 2, který seženeš už ale jen na bazarech. Celková ložná plocha má 100 cm na délku a 32 cm na šířku. Hmotnost má tedy už vyšší, a to 12,9 kg. Polohování nohou lze nastavit do 2 pozic.

Za zmínku stojí i Easywalker Qtro Plus, který má také vyšší nosnost - 25 kg, prostorné rozměry a 11kg hmotnost.

Pokud chceš spíše městský typ kočárku, tak bych vzala určitě Baby Jogger City Mini GT2, který si poradí i s terénem. Pokud chceš vyloženě tank, co projede vše a budeš s ním jezdit hlavně na procházky do přírody a těžší terén, tak bych se rozhodla pro TFK Joggster Trail 2.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat.


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie