Existuje městský kočárek, který je vhodný i do terénu?

Zodpovězené
5. zář 2023

Ahoj,

hledám městský kočárek, který bude vhodný i do terénu.

Požadavky:

  • s teleskopickou rukojetí,
  • brzdou, která se odbrzďuje shora stisknutím nohy a ne "odkopnutím" brzdy,
  • aby šla sportovní část do úplného lehu (ne pouze 165 stupňů),
  • pro prosincové miminko,
  • aby se i větší dítě vešlo do sportovní části s fusaky,
  • dlouhé stříšky,
  • relativně skladný.

Je možné, že dítě bude dlouhé – oba jsme dost vysocí. Mohou to být klidně i dva kočárky nebo jen sporťák. Hlubokou korbu bychom využívali jen půl roku. Klidně i starší modely, co bych snad našla z druhé ruky.

Zaujal mě Espiro Miloo.

Je sportovní část dost velká?

Prý je to spíše městský kočárek a my časem budeme na vesnici, kde není cesta.

Děkuji

Ahoj,

Espiro Miloo je prémiový designový kočárek pro rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak po nerovnějších cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru, zabudovaným stabilizátorem vibrací hluboké korby a možností polohování sedáku do kolmého sedu či zcela rovného lehu. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože ve složeném stavu stojí. Obě nástavby patří na trhu k těm prostornějším.

Info o kompatibilitě autosedačky, tzv. vajíčka, najdeš zde:

Funkčně jemu podobné modely jsou Cybex Talos S Lux, Easywalker Jimmey či Hauck Walk N Care Air.

Kočárky s podobnými parametry v bazaru najdeš výjimečně, protože soulad teleskopické rukojeti, brzdy systémem stlač/stisk či kolébkové a úplného rovného lehu najdeš u velmi malé části kočárků.

Kočárky vhodné do terénu i do města, najdeš v této mé nedávné odpovědi. Ale ne všechny budou splňovat všechna Tvá kritéria - hlavně brzda. Připínám Ti ji sem:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka