Existuje prostorný hluboký kočárek o nosnosti více než 9 kg?

Zodpovězené
29. lis 2022

Ahoj,

dcerka má 6 měsíců a váží 8,4 kg. Ráda bych ji ještě 2 - 3 měsíce během zimy vozila v hlubokém kočárku vzhledem k tomu, že dopoledne nejlépe spinká venku.

Existuje prostorný hluboký kočárek o nosnosti více než 9 kg?

Děkuji

Ahoj,

bohužel, hluboké korby nebývají s vyšší než 9kg nosností. Výrobci totiž předpokládají, že v období 6 měsíců dítě plynule přechází do sportovní části kočárku.

Překračování povolené nosnosti určitě nedoporučuji z bezpečnostního hlediska i přesto, že hluboké korby i sportovní sedadla mají určitou rezervu v nosnosti a jsou testována s těžším závažím. To je ovšem v testovacím módu, kde v nich nesedí reálné dítě. Hrozí možnost uvolnění součástky a následného pádu.

Do celkové váhy dítěte vloženého do hluboké korby nepočítáš jen jeho váhu samotnou. Je nutné si k němu připočítat i váhu fusaku nebo deky. Je možné, že nosnost korby překračuješ už teď a ani o tom nevíš.

Určitě pomalu doporučuji přejít do sportovní části kočárku. Páteř dítěte je dostatečně pevná. Dítě se stejně kvalitně a hlavně bezpečně vyspí v rovnější či korýtkové sportovní části.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka