Existuje sportovní kočárek do těžkého terénu, který se lehce skládá a má nastavitelnou rukojeť?

Zodpovězené
26. zář 2023

Ahoj,

chtěla bych sportovní kočárek od 6 měsíců.

Další požadavky:

  • co nejvyšší nosnost,
  • sklopná opěrka do 180 stupňů,
  • podpírání nohou ať se dá sklopit,
  • nastavitelná výška rukojeti,
  • co nejlehčí - časté skládání a vykládání z auta,
  • lehce složitelný - nejlépe jedním tahem,
  • i do těžkého terénu - polní cesty, sníh,
  • asi nafukovací kola, ideální jedno vpředu,
  • velký nákupní košík a velký prostor v kočárku,
  • dlouhá clona,
  • plus nánožník, protože se bude používat i v zimě,
  • otočný k sobě nebo naopak,
  • držák na nápoje a mobil,
  • pohodlný pro děťátko k sezení i ležení - spaní,
  • síťka na větrání a kontrolování děťátka,
  • aby měl i pérování na houpání,
  • cena cca do 8 000 Kč.

Existuje vůbec takový?

Je dobré mít i vložku do kočárku?

Děkuji

Ahoj,

při cenovém stropu do 8 000 Kč a množství navzájem se vylučujících Tebou zadaných kritérií, Ti neumím pomoci vybrat správný kočárek.

Sloučení parametrů - terén, otočnost, lehkost, úplný 180stupňový leh - nemá žádný z dostupných kočárků na trhu, i když se na cenu nebudu dívat vůbec.

Ráda bych Ti pomohla, ale ne vždy je to možné.

Sloučení parametrů jako je použití v náročném nerovném terénu (polní cesty) a úplný 180stupňový leh je navzájem vylučující. Je to proto, že se bije ochrana zdravého vývoje páteře vzhledem k přenosu možných otřesů k dítěti.

Lehkost a použití v náročnějším terénu splňuje kočárek Thule Urban Glide 2. Ten však zároveň nesplňuje spoustu jiných parametrů, které vyžaduješ.

Zvaž, zda všechny Tvé požadavky jsou skutečně potřebné.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka