Expander Enduro 2v1, a nebo Colibro. Co říkáte na tyto kombinované kočárky?

Zodpovězené
10. čer 2020

Dobrý den,

prosím, co říkáte na tyto kočárky?

Expander Enduro 2v1 a Colibro.

Děkuji

Ahoj!

Začnu u kombinovaného modelu Expander Enduro,

Expander Enduro

který, i když designově vcelku příjemný, mně přijde neskutečně těžký. Přes 15 kg u kombinace znamená velkou tíhu (a neskladnost) při případném nakládání do auta, ale i při jízdě s větším děťátkem do kopce... K tomu, sedadlo je u tohoto modelu extra malé (krátká ložná plocha), takže je jisté, že budete kočárek poměrně brzy (tak do roku, roku a půl) měnit. Za mě ne, v podobné kategorii jsou i lepší modely, i když rozumím, proč se ti líbí.

Celkově, co bych doporučila, závisí silně i na způsobu používání, který budete praktikovat - pokud jde o město a běžné procházky, zdůraznila bych důležitost nižší váhy a lepší skladnosti, které zejména z dlouhodobého hlediska oceníš, věř mi. Kromě toho, vybírej vždy podle sporťáku, ne podle korbičky - to je chyba, kterou mnoho maminek dělá, a pak později lituje, že sporťák je skoro nepoužitelný.

Colibro je nová (polská) značka na trhu, takže tam nejsou skoro žádné recenze. A to je i risk, do kterého půjdeš, co se v podstatě rovná výběru jen podle ceny a vzhledu. Nedoporučuji Ti tak vybírat, především jestli nevíš přesně/nemáš zkušenost, na co se zaměřit - a také při nich sportovní část vypadá slabší, menší, mohutně - ale z pohledu plochy neprakticky. Každopádně, mají v nabídce dva modely, Nesto a Focus, a z korbičkového pohledu ok, ale tedy ani jeden sporťáček není nějak supr proveden.

Colibro Nesto

Colibro Focus

Pokud již tenhle typ (robustní, ovální, těžší) musí být, koukni raději něco jako Bebetto Nitello či Bresso, to jsou trošku praktičtější, ale stále větší modely... Od stejného výrobce, jako je Expander, koukni možná i na Riko Side, ten je trochu prostornější u sporťáku... ale celkově poradím promyslet si, jak často cestujete, jaký terén jezdíte, jaké auto / MHD, jak jsi ty vysoká a muž... a jestli budeš chtít skoro měnit sporťák.

Bebetto Nitello

Bebetto Bresso

Riko Side

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.