Golfky/golfové hole pro starší a větší dítě (opravdu skladné, prostorné a co nejlevnější). Poradíte?

Zodpovězené
20. dub 2020

Dobrý den,

zvažujeme koupi golfového kočárku - tzv. hole, ale nevím, zda existuje na trhu takový, který by splnil naše požadavky.

Synovi jsou tři roky, kočárek už tedy nepotřebuje na denní využití. Ale stále bychom potřebovali nějaký, kde by si mohl odpočinout při celodenním výletu, ve kterém by jej mohla vzít ven prateta (která se bojí, že by jí dítě bez kočárku uteklo) atp. Zkrátka, něco vhodného pro občasné použití.

Kočárek by měl být rozměrově co nejmenší, aby se dal snadno složit, a doma tak nepřekážel během dlouhých přestávek ve využívání (máme jen velmi omezené možnosti, kde jej uložit, proto jsme už před nějakou dobou dali pryč Valco Snap 4). Zároveň je ale potřeba, aby měl co nejvyšší nosnost - syn má aktuálně 102 cm a 17 kg, nepatří tedy mezi zrovna malé děti. S ohledem na četnost využití bychom se také cenově rádi drželi co nejvíce tzv. při zemi (i když počítáme spíše s nákupem z druhé ruky).

Existuje nějaký výrobek, který by tyto podmínky splnil, nebo je zbytečné po něm pátrat?

Děkuji

Ahoj!

Jestli to musí být golfové hole, není tam popravdě toho až tak moc na výběr. Mým jednoznačným doporučením jsou golfky značky Maclaren, které teda doporučuji, i kvůli vyšší pořizovací ceně, koupit bazarové. Je to kvalitní značka, takže i second-handovým kusem by měl posloužit víc než dobře, plus jejich vysoká nosnost a prostor v sedadle bude vyhovovat i většímu dítěti. Počítej však s tím, že jako golfový kočárek, bude dlouhý po složení. Sama mám starší Maclaren Techno XLR u babičky jako náhradní, je to fakt topka mezi golfkami.

Maclaren Techno XLR

A pro inspiraci zmíním i Gesslein S5 příp. Koelstra Simba T4, které jsou prostorově také dostačující.

Gesslein S5 2x4

Koelstra Simba T4

ALE - popravdě řečeno, já osobně bych se nejdříve podívala na podstatně skladnější (po složení kratší) ultraskladné sportovní kočárky, teda kočárky se spojenou rukojetí, co se i lépe skládají a jsou kompaktnější a lepší na ovládání. Něco jako Kinderkraft Indy, možná G-Mini Travel, Espiro Art

Kinderkraft Indy

G-Mini Travel

Espiro Art

A v bazaru bych se jednoznačně podívala na něco jako Cybex Eezy S a nebo Baby Jogger City Mini Zip, i když ten už možná bude trochu krátký pro 102cm dítě…

Cybex Eezy S

Baby Jogger City Mini Zip

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.