Valco Snap nebo jiný golfáč/sporťák pro dvouleťáka?

wynn
12. bře 2017

Ahojte,
mám doma trojkombinaci Tako, která je naprosto skvělá, maximálně využívaná. Ale přece jen sporťák 16g + 12kg dítě už není úplná slast🙂 Přemýšlím o koupi dalšího kočárku, jenže stojí před otázkou jaký. Nemám auto, jezdím hodně vlakem, terén jak město, tak i polňačky či méně zpevněné a štěrkové cesty. Nejsem ten typ mamči, co sedí před barákem na pískovišti a maximálně jde jen do obchodu nebo na poštu. Syn sice něco ujde či ujede na motorce, ale není to žádný zázrak.

Ráda bych spojenou rukojeť na snadné ovládání jednou rukou (pokud existují i snadno ovladatelné hole, prozraďte🙂)
Protože si syn rád i prospí v kočáru, ráda bych něco polohovacího - není třeba hned do lehu, takový pololeh stačí.
A lehký, co se dá případně složit a přenést přes nějaký "blbý terén", ve vlaku, busu atd.

Je Valco Snap dobrá volba? Máte tip na něco jiného?
Prosím nestojím o poznámky o tom, že dvouleťáci už mají chodit túry pěšky a zvládnou celodenní výlety. Sama vím, jaké dítě mám doma a znám naše společné limity.🙂
Díky moc.

misulinka44
12. bře 2017

Valco snap není vůbec odpružený kočár. Takže na polnacce a nezpevnene lesní cestě je to kostitras. Mám ho doma. Kamarádka má nafukovací kolečka ale stejně to na polní cesty není... Akorát tak na rozbití kočáru. Jenže najít golfky odpružené asi nebude tak snadné. My už kočár nepoužíváme, protože jinak by syn neušel ani metr. Jak vidí kočár, nejde.. takže my musíme chodit jen tak,jak on ujde.

wynn
autor
12. bře 2017

@misulinka44 Aby to nevyznělo tak, že žiju v divočině:D Procentuálně jezdím tak z 65% ve městě a 35% v terénu. Ale díky za poznámku o odpružení.

soleilll
12. bře 2017

@wynn Co je pro tebe nejdůležitější? Hmotnost, rozměr, odpružení nebo možnost projetí těžšího terénu? To všechno "v jednom" nejspíš nenajdeš. Asi si budeš muset určit jasnou prioritu a podle toho vybírat. Já dvouletýmu vybírala hlavně podle hmotnosti kočáru, protože jsem ho potřebovala převážet do jeslí hromadnou dopravou, tak aby měl kde sedět, případně ležet, když usne po cestě a neběhal po autobusu. Koupila jsem obyčejný golfáč s váhou 5 kg (Caretero za necelé 2 tis.), takže jsem samostatná při vystupování a nastupování. Je ideální na výlety typu ZOO, snese i zpevněnou lesní cestu, ale to už asi není moc pohodlné svezení. Navíc dvouleté dítě už vlastně ani moc kočár nepotřebuje, tak bych do něj zase tak moc neivestovala...

wynn
autor
12. bře 2017

@soleilll Díky moc za další úhel pohledu, asi máš pravdu, že si musím dát prioritu...ideální kočárek asi neseženu.
Možná to bude znít blbě, ale u mě je na prvním místě ta ovladatelnost jednou rukou (=spojená rukojeť). Hodně často se mě syn drží, když se něčeho poleká, pořád mi dává něco do ruky, obsluhuju sama sebe a i jeho za jízdy.

dzejnany
12. bře 2017

valco je jen do města, měla jsem jej půjčený na dovolený a nadavala jsem kudy jsem mohla, nakonec jsem výlety a podobné tůry vymysleli tak, že máme krosnu, která krásně sedí mě na zádech a i příteli. Jinak mám taky 3-kombinaci kočáru, super kola, odpružení ale z hlediska váhy fakt fuška na přenášení a do vlaku bych jej musela rozložit. My to vyřešili krosnou a malá se tam naučila i spát, když usnula, tak třeba zastavíme a čekáme až se vyhajá 😀.

dzejnany
12. bře 2017

Musím podotknout, že malá měla ve dvou letech necelých 10 kg, takže jsme se s ní na zádech nenadřeli.

pajulax
12. bře 2017

Dobrý den, mám Valco snap 4 a jsem s ním spokojená, ale používám ho jen spíše na nákupy procházky po cestách a chodnících. Je lehoučký váží kolem 6 kg, dá se vzít i přes rameno poskládaný a do druhé ruky vezmu i syna 🙂 Takže i na cestování vlakem a autobusem super.
Do terénu si myslím, že moc není, to jezdím se sporťákem Casualplay S4 co mám trojkombinaci. (polní cesty, les atd..)

japona
12. bře 2017

@wynn Valco přesně na tento účel mám. Je lehoučký a projede téměř vše. Prochodili jsme Šumavu a prezil v pohodě. Normální polní nebo lesni cestu projede, v extrémních podmínkách lze jednoduše přenést (s dítětem i bez).
Pochopitelne není tak odpružený, ale dítě si nestěžovalo. Stejný terén jezdilo na motorce či odrazedle a ta také nejsou odpruzena.

horymili
12. bře 2017

My meli s prvnim synem jen trojkombinaci a vozili vsude ALE na dovolenou jsme meli pujceny Espiro - spojene madlo, lehoucky,skladny,poloha do lehu i ten teren dal (v popisu pisou ze ma odpruzena kolecka) https://www.slune-cz.cz/kocarek-espiro-magic/va...

wynn
autor
12. bře 2017

@horymili Díky moc! Na espiro se taky koukám jako další volbu, vypadá taky docela ok.

izz76
12. bře 2017

@wynn Já mám valco snap a jsem moc spokojená,je lehounký a snadno ovladatelný jednou rukou. Jezdí se s ním výborně,je to městský kočátek,ale lesní cestu jsme projeli bez broblému,samozřejmě to není na ježdění někde po poli. Jinak tedy dost často vozím dceru ještě ve 2,5letech,na delší pochody ona moc není 😖😀

vercik83
13. bře 2017

Taky ho mám, ale teda sve 18kg dítě jednou rukou fakt na nem nezvládnu uřídit. Ale pokud máte obříka, je super, pač je vetši než golfky, jde do lehu a i ten terén dává - máme nafukovací kolečka. Máme ten bez polohovaní nohou a ničemu to nevadí, dá se vyrobit takový popruh co to udrží horizontálně. Já teď ale přeci jen shánim golfky klasické ala deštník, pač malá chce spíš chodit a já věčně tahám prázdný kočár místo abych si poponesla lehounké golfky

tristie
2. dub 2017

@wynn Mám to stejně - sháním lehký kočárek, co bude pro dítě pohodlný (odpružení a polohování). Chtěla jsem se tu podívat po tipech. Nicméně aspoň předám o kterých vím : Maclaren techno xt a Cybex Callisto. Obojí má své mouchy, a tak stále váhám... 😅

radka8888
3. dub 2017

Já mám válco a miluji ho 🙂 je strašně lehký a dobře se s ním manipuluje. Krom toho je prostorný a cenově ok.

psya
3. dub 2017

MRknete na fb do skupinky my mame valco, tam casto srovnavaji i sobdobnejma pwtite mars, joie... u valca a britaxu je ta vyhoda, ze urcite prodate pouzity. Lehky je i cb pockit stroller, mrknrte na youtube, da se nosit jak kabelka, ale tp uz jsou golfky. Za me valco 😉

gry
3. dub 2017

Za me britax motion 3 nebo 4. Valco me nepresvedcilo. Prisel mi takovy sustakovy a bylo na me nepohodlne polohovatelne madlo. A minus pro me byla promokava striska.

marketaryzi
3. dub 2017

Do terénu se Britax motion 4 vůbec nehodí, když tak zvolte tříkolku. Kámoška má BM4, bydlí na vesnici, jsou tam horší cesty a je to utrpení. Já teď mám Bm3, je to podstatně lepší. Má mnohem větší to přední kolo, projede skoro všechno. Ale když srovnám s dvojkombinací, co jsem měla předtím (Jedo Bartatina, 4 velká odpružená nafukovací kola), tak je to stejně bída. Nemít doma obříka, tak do Britaxu nejdu...

gry
3. dub 2017

@marketaryzi presne. Mam bmotion3 a teren teda nic moc, ale mam ho do mesta slozenej v aute. Do terenu mam peak air.

keeshka
3. dub 2017

Tak za mě Valco. Kupovali jsme v roce a půl dcery, protože ve sporťáku z trojkombinace už vyrůstala a zároveň jsem chtěla něco lehké s malým rozvorem, ale aby se v něm dcera normálně vyspala. Po roce ježdění stále super - prostoru stále dost, krásně se v něm vyspí, nemám problém zvednout i s dcerou v případě nejvyšší nutnosti, projdu všemi dveřmi. A stříška je krásně dlouhá, vůbec na ní nesvítí. A jak je napsáno výše, není pravda, že je promokavá. Plášťěnku jsem nepořizovala i v hustém dešti stříška nepromokla a dcera vždy úplně suchá. Ke všemu se dají ušít stříšky 🙂. Pořídila jsem s nafukovacími koly a lesní terén naprosto v pohodě. Má ho několik kamarádek a všechny max spokojené.

wynn
autor
3. dub 2017

Díky moc všem, nakonec jsem pořídila valco a zatím ok🙂

makyn
3. dub 2017

@keeshka můžu se zeptat jak řešíte při spaní nožičky?Mám x-lander XA,je super i do terénu,syn se mi na spaní vejde i v 27 měsících-chodí spát odpoledne do kočáru,má dost místa na šířku i za hlavou,jediné co mi vadí je,že mu ,,visí" při spaní nožičky-kočár má krátkou podnožku :-/ scháním proto jiný kočár s delší podnožkou-zatím jsem nic nenašla..jezdíme na výlety a syn spí v kočáru,kdybych čekala až se odpoledne vyspí tak nemusíme ani nikam jezdit,proto scháním větší nebo jinak řešené na ty nožky,valco sem měla a prodala,vadily mi nenafukovací kola 🙂

dzejn002
3. dub 2017

My jsme si k dvojkombinaci Roan Marita, který je super na vše pořídili golfky Maclaren Techno XT. A je to skvělý kočár! Využíváme na cestování vlakem - v moderních vlacích se složený vleze na zem pod sedadlo, v českých drahách projede i rozložený uličkou a když jede málo lidí, tak není problém ho mít rozložený v kupé - zabere jen o jedno místo víc, než je počet lidí včetně s dítětem. Vše vyzkoušeno! 🙂 Má odpružení, jde ovládat i složit jednou rukou. Kolečka jdou zaaretovat. Jde nastavit do úplného lehu včetně nožiček (ty nožičky už asi nevyužiješ. Má v sobě dobře řešenou pláštěnku a i do košíku se vleze třeba náhradní oblečení + sváča. A hlavně je lehký - +- 7 kg. Fakt jsme spokojení. Vleze se do kufru felicie, což je teda super. 🙂

keeshka
3. dub 2017

@makyn u prvního sporťáku jsem nohy taky řešila, protože se tak podnožka zužovala a nohy jí tak pořád padaly do stran. Ale právě Valco ho má stejně široké, tak normálně jí tam drží, jen už teď samozřejmě trčí ven 🙂. Jo s nafukovačka je jízda naprosto v pohodě 🙂

makyn
4. dub 2017

@keeshka tak to sem si měla nechat valco a dokoupit jen nafukovačky,kočár by teda vyšel docela draho s nafukovačkama,moc lidí je nemá :-/ no uvidím,poohlídnu se po nějakým s větší podnožkou nebo dojezdíme tenhle 🙂 jde mi hlavně o to spaní,jinak už lítá na kolobrndě a v kočáru jsou věci 🙂