Jak lehčí kočárek pro nízkou maminku má možnost dobře nastavitelné rukojeti?

Zodpovězené
11. lis 2022

Ahoj,

po 13 letech čekám druhé dítě a dělám si průzkum mezi kočárky. Po dceři máme vajíčko Cabriofix i s Family fix bází a následnou Pearl autosedačkou. Je mi to líto vyhodit. Obávám se však, že jestli je možné propojit vajíčko s novějším typem kočárku s adaptéry.

V minulosti jsem používala Bugaboo Bee. Jsem nízká, tak hledám lehčí kočárek s možností dobře nastavitelné rukojeti.

Zvažuji asi Fox.

Nabízí Bugaboo i starší typy adaptérů pro tyto novější typy konstrukcí?

Který kočárek (dvojkomb) bys mi doporučila ty?

Žijeme ve městě, doprava pěšky, autem, tramvají. V plánu jsou i vyjížďky na hory, kde to terén dovolí. Miminko bude jarní, a proto mi stačí menší hluboká korba látkového typu. Sportovní část nemusí být velká, protože časem přejdu na Bugaboo Bee 6. Resp. něco malého, lehkého a skladného.

Děkuji

Ahoj,

má-li Tvé vajíčko 13 let, tak určitě doporučuji jeho výměnu. Od té doby se bezpečnostní normy velmi změnily a Tvé vajíčko je už nebude splňovat. Sama mám mezi dětmi 13letý rozdíl, a i když jsem původní vajíčko měla doma, tak jsem kupovala nové.

Druhým problémem jsou adaptéry pro propojení takto starého vajíčka a nového kočárku, protože nejsou dostupné.

Pokud už teď plánuješ přejít na jiný lehčí sportovní kočárek jako je Bugaboo Bee 6, tak osobně bych uvažovala nad jeho koupí už teď. Nebo bych koupila jen hluboký kočárek a pokud se Ti konstrukce osvědčí, tak si dokoupíš sportovní sezení.

Bugaboo Fox 3 má sportovní sedadlo korýtkového typu, takže nevím, jestli je to pro Tebe správná cesta. Bee 6 je jeho úplným opakem (sedák s naprostým 180 stupňovým lehem).

Z dražších modelů doporučuji kočárek Seed Papilio. Je to high-endový kočárek originálního, minimalistického designu. Jeho konstrukce ve tvaru L je vyrobena z odolné směsi hořčíku a hliníku. Navzdory robustnosti je velmi dobře skladná – až na placku. Kočárek se tak vejde i do kufru malého auta. Díky svému tvaru konstrukce přirozeně pruží a absorbuje otřesy i při procházkách nerovným terénem. Čtyři širší kola jsou umístěna za sebou. Zaručují perfektní stabilitu a přitom jednoduché jednoruční ovládání kočárku. Ve spodní části má kočárek odkládací prostor, která se dá doplnit velkou dokoupitelnou taškou přístupnou shora, ale také z boků rozzipováním. Spolu s vyšší nosností pro dítě Papilio dokáže odvézt až 23 kg. Se svojí teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojetí ve výšce od 99 do 102 cm a nízko položeními nástavbami se dokonale hodí pro nižší rodiče.

Joolz Hub+ je také dobrou volbou. Jedná se o kvalitní, lehčí kočárek s velmi dobrými vlastnostmi. Má o něco užší sezení, které nemusí být pro větší dítě kolem 2 let dostatečně pohodlné. Každopádně se jedná o super kočárek, který doporučuji ráda a má většinou dobré hodnocení.

Prohlédni si také kočárky značek Mutsy a Greentem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka