Jaké jsou hlavní rozdíly mezi sporťáky Valco Trend a Coletto Joggy?

Zodpovězené
3. dub 2019

Dobrý den,

mohla by jste mi, prosím, poradit nebo vypíchanou hlavní rozdíly mezi těmito kočárky? Coletto je designově hezčí, ale Valco tu má svůj funclub, a asi oprávněně.

Hledáme sportovní kočárek do města, ale musí zvládnout i mírný terén (kořeny, nezpevněné cesty, štěrk a kameny). Určitě ale preferujeme čtyřkolku. Měl by být skladný a lehký, s možností úplného lehu. Snadno dostupný a velký košík.

Předem děkuji za radu

Ahoj!

Navzdory podobnému typu relativně skladného sportovního kočárku s neotočným sedadlem jsou Coletto Joggy 2018 a Valco Snap Trend Tailormade poměrně odlišné modely.

Coletto Joggy

Valco Baby Snap 4 Trend

Prvním, nejvýznamnějším a nejcitelnějším je jejich váha - Joggy se skoro 12 kg je úplně jinde, než 8,4 kg Snap Trend. Budeš to cítit zejména při nakládání, jízdní vlastnosti jsou jinak fajn. Další důležitou odlišností jsou kola - zatímco Joggy má nafukovací nebo gelem plněná (plus mírně odpružená), Snap Trend má v základě pěnová kola bez odpružení. Proto pokud plánuješ i občasný terén, resp. vyžaduješ hladší jízdu, určitě je vhodné zvážit pořízení si Trend modelu Valco Snap Trend Tailormade ve verzi Sport s příplatkovými nafukovacími koly - jinak bude lepší volbou asi Joggy.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Mimo toho, porovnala bych i fakt, že Valco Snap Trend je vyšší - luxusnější model, takže co se looku týká, je takový luxusnější. Kromě toho je také prostornější, s vyšší zádovou opěrkou, takže vydrží déle i většímu, delšímu děťátku. Ale tím nechci říct, že by Joggy byl malý, to ne. I košík má Valco o něco prostornější, i když i volnější, zatímco košík na Coletto působí pevněji.

Mou volbou by z těchto dvou byl pravděpodobně Valco Snap Trend, ale to z důvodu, že mně víc záleží na nižší váze a kompaktnějším skládání, a krom toho na mě působí krásněji (toto je individuálné, samozřejmě). Pokud ale potřebuješ i ty terénnější vlastnosti, buď ho kup s nafukovačkami, nebo se spíše orientuj na Joggy - jeho výhodou je, přece jen, i nižší cena.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.