Jaké jsou rozdíly mezi kočárky značky Bebetto?

Zodpovězené
30. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych se informovat ohledně rozdílů mezi kočárky Bebetto. Cenové rozdíly jsou někdy i více než 5 000 Kč, ale rozdíly ve vybavenosti/funkčnosti jsem nějak nepostřehla.

Zatím máme vybraný Bebetto Luca Pro, kvůli dvojkombinaci, skládání a vzhledu/verzi v eko kůži a který je také cenově velmi fajn.

Známá doporučovala Roan Bass Next. V prodejně kočárků nám v koženkové verzi nabízeli dražší Bebetto Pascal Premium Class.

Jaké jsou mezi těmito typy dané značky rozdíly?

Jsou ty rozdíly tak markantní, abychom místo 10 000 – 12 500 Kč, dali za kočárek stejné značky jen v jiném typu 15 000 – 17 500 Kč?

Děkuji

Ahoj,

já osobně bych si všeobecně u polských kočárků extra nepřiplácela - jednak se špatně pak prodávají, takže investice se příliš nevyplatí (při případném prodeji opravdu dost proděláš), navíc je malá poptávka a každý si radši koupí nový kvůli dostupné ceně. Dalším důvodem je i velká pravděpodobnost, že sporťák z dvojkombinace brzy vyměníš za jiný.

A proč? Polské kočárky mají sporťák zbytečně těžký (cca 14 kg), s malou nosností (jen 15 kg) a poměrně neskladný, což může být problém, pokud kočárek často skládáš do auta. Tak je na zvážení, zda by Ti i on vyhovoval a nekupovala bys časem jiný, který Ti bude vyhovovat mnohem lépe. Hluboká korba je jen na chvilku, zatímco se sporťákem budeš jezdit déle, je tak potřeba se při výběru dvojkombinace soustředit i na něj.

Co se týče samotného kočárku Bebetto Luca a jeho parametrů, zdá se mi fajn v poměru cena/výkon. Díky odpružení a nafukovacím kolům zvládne i terén, jízda s ním je lehká a celkově je dobře manipulovatelný. Hluboká korba je dostatečně prostorná a polohovatelná, to samé sporťák, který je obousměrný, lze ho sklopit do lehu a má polohování nohou. Recenze na něj jsou spíše pozitivní, i když pár chyb má. Pokud už teď víš, že sporťák splňuje Tvé požadavky nebo stejně budeš časem kupovat lehčí sporťák, tak si myslím, že s kočárkem budeš spokojená.

Bebetto Pascal Premium Class se liší hlavně konstrukcí a jejím odpružením, které lze nastavit (měkké x tvrdé), navíc má z kočárků nejlehčí hmotnost a nejhezčí design. Jeho cena je už opravdu vyšší a já osobně bych si raději vybrala jinou značku kočárku (například Abc Design).

Roan Bass Next je vyšší typ kočárků, určený pro vysoké rodiče. Na rozdíl od Luca, má bezúdržbová kola, takže záleží, jakým dáváš přednost. Pokud chceš lepší jízdní vlastnosti a budeš vyrážet často na procházku mimo město, tak bych šla spíše do nafukovacích a tím pádem vzala levnější Bebetto Luca Pro.

Já osobně bych koupila levnější kombinaci nebo jen hluboký kočárek a pak raději investovala do kvalitního sporťáku. Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie