Jaké plusy a mínusy má kočárek Camarelo Previo?

Zodpovězené
1. kvě 2022

Ahoj,

líbí se nám kočárek Camarelo Previo v trojkombinaci.

Jaké má plusy a mínusy?

Je to dobrá investice?

Děkuji

Ahoj,

začala bych plusy, a to je celkový design kočárku + větší výběr barevných variant, odpružení a kvalitní bezúdržbová kola, takže zvládne i nerovný terén. Hluboká korba s odvětráváním patří mezi ty větší a lze ji nasadit obousměrně. Dále potěší i celkem prostornou sportovní nástavbou, nastavitelnou rukojetí potaženou koženkou, dlouhou prodlužovací stříškou nebo prostorným nákupním košíkem. Super je i příslušenství, které ke kočárku dostaneš, jako je například přebalovací taška, nánožníky, držák nápojů a samozřejmě i pláštěnka s moskytiérou.

A teď k mínusům. Jedná se o těžší (14 kg) a méně skladný model, takže je třeba s tím počítat, pokud často cestuješ a skládáš kočárek do auta. K hluboké části nemám žádnou výtku, kočárek je dobře odpružený a hluboká korba má velké rozměry, což je nejdůležitější. Sportovní část je těžší a "robustní", navíc má nižší nosnost (15 kg), což některým dětem nemusí stačit. Jedná se všeobecný problém většiny polských trojkombinací, spoustu maminek je proto brzy mění za lehčí a více skladné sporťáky.

Já vždy radím vybírat kombinovaný kočárek spíše podle sportovní části, dítě v ní vozíme mnohem delší dobu než v hluboké korbě. Většina maminek vybírá kočárek právě podle hluboké korby, a když přijde na řadu sporťák, tak jej prodávají, protože jim vůbec nevyhovuje. S tím souvisí i následný špatný prodej. Tyto kočárky patří k těm levnějším a prodej je většinou dost obtížný nebo "pod cenou". S tímto je potřeba počítat.

Pokud jsi pro koupi rozhodnutá, tak bych zůstala u dvojkombinace a vajíčko dokoupila zvlášť nějaké kvalitní (například Cybex, Maxi-Cosi). Vajíčka, která jsou součástí setu u těchto kočárků, nejsou tak bezpečná a propracovaná.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie