Jakou 2kombinaci do kopcovitého terénu?

Zodpovězené
10. led 2024

Ahoj,

chtěla bych poradit kočárek vhodný pro sídliště s velmi kopcovitým terénem. Doslova zde chodíme buď do kopce nebo z kopce. Po rovinatém chodníku málokdy. Kočárek pojede klasickým malým panelákovým výtahem, bez schodů. Auto není problém, to máme combi.

Měla by to být 2kombinace, od dubna do září/října hluboká korba, na zimu sportovní část. Takže co nejlehčí a s prostornou sportovní částí kvůli fusaku. Značku nepíšu, vysloveně počkám na Tvé tipy. Cenově maximálně do 19 000 - 22 000 Kč za 2kombinaci.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

bude-li Tvé dítě v hluboké korbě od dubna, tak až tak prostornou korbu nepotřebuješ. V chladnějším období (říjen) už dítě určitě v korbě nebude. V hluboké korbě děti bývají přibližně do cca 6 měsíců (duben - srpen/září). Netřeba zapomínat na to, že má stanovenou maximální nosnost 9 kg. Spíš se zaměř na kvalitní ventilaci a clonění, které v teplejším letním období oceníš víc.

Je velká škoda, že jsi nenapsala důležité parametry k výběru kočárku. To je nejen terén, ale nejdůležitější je právě výška rodičů.

Budu tedy vybírat mezi těmi univerzálnějšími kočárky, které jsou určeny různě vysokým rodičům.

Prohlédni si modely kočárků jako jsou – Kinderkraft Nea, Zopa Move Cross 2 , Cybex Eos Lux, Cavoe Osis 2.0 nebo Cavoe Moi+.

Muuvo Quick 3.0 je určen pro rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu i po nerovnějších cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřete. Ve složeném stavu bude totiž stát přesně tam, kde jej postavíte. Prostorné sportovní sezení patří na trhu k těm prostornějším, je nekorýtkového typu a lze jej napolohovat do skoro naprosto rovného lehu.

Letos na trh přišel i jeho nástupce Muuvo Quick 4.0. Liší se od něj řadou vylepšení. Např.:

  • nová prostornější hluboká korba,
  • sportovní sezení lze přizpůsobit věku dítěte, jelikož je nově vybaveno výškově nastavitelnou zádovou opěrkou,
  • perforace zadní strany zádové opěrky,
  • 5bodové bezpečnostní pásy uzavíratelné na magnet,
  • uzavíratelný nákupní košík s možností rozšíření.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka