Jakou dvojkombinaci pro vyšší rodiče do lesoparku?

Zodpovězené
20. led 2024

Ahoj,

můžete mi prosím poradit s výběrem kočárku dvojkombinace korbička + sporťák?

Kde budeme jezdit: lesopark, vesnice (rozbité chodníky), město. Takže asi větší kola a odpružení.
Kdo bude jezdit: 180 cm, 170 cm a občas 7 letý sourozenec

Požadavky:

  • Hluboká korba s možností dostatečného větrání (narodí se koncem května) a delší stříška na stínění.
  • Sporťák dobře chráněný (předpokládám, že na zimu bude už korba malá).
  • Úplný leh (ne korýtkové sezení).
  • Otočná sedačka.
  • Kdyby byl součástí fusak, je to plus.

Aktuálně mám starší model Baby Jogger city mini GT. Kde by teoreticky stačila dokoupit korba. Ale nepřijde mi vhodný na zimu pro 6měsíční dítě (při lehu ho chrání v podstatě jen slaboučký šusťák) a nelze otočit sezení.

Děkuji za rady.

Ahoj,

většině vyšších rodičů, kteří střídají různé terény, doporučuji ABC Design Salsa 4 Air. Mezi jeho plusy patří jednoznačně výška teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti, kterou lze nastavit ve výšce od 101 do 110 cm. Výše umístěné nástavby zpříjemňují celkovou manipulaci s kočárkem a není třeba se hluboce předklánět k dítěti. Potěší i absence zadní osy kol, která tak neomezuje ani v dlouhých krocích. Hluboká korba i sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, takže se v nich dlouho povozí i větší dítě. Jeho minusem je rozhodně vyšší váha (14,5 kg s nasazeným sportovním sedadlem), která vyžaduje ovládání oběma rukama. Navíc na konstrukci chybí úchyt pro usnadnění přenosu po složení.

Prohlédni si také Moon Piú, Britax Smile 5Z nebo Cybex Talos S Lux. Nedávno jsem je podrobněji popisovat, takže Ti sem připínám mou odpověď:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka