Jakou vyrovnávací podložku do Joolz Geo3?

Zodpovězené
12. črc 2023

Dobrý den,

jaká vyrovnávací vložka by se hodila Joolz Geo3 - sportovního sezení?

Syn má teď 3 měsíce a bojím se momentu, kdy ještě nebude sedět, ale nevejde se do korby. Korýtkové sezení je nevhodné pro záda, takže řešením je asi vyrovnávací podložka, je to tak?

Doporučíte mi nějakou prosím?

Dále by mě zajímalo, jestli je možné do korby pořídit jakékoli kšíry - nepřišla jsem na to, kam by se připojily.

Děkuji

Ahoj,

v první řadě zdůrazňuji, že nechci touto cestou rozproudit diskuse. Korýtko - ano, nebo ne. Je o tom popsáno mnoho diskusí a názorů. Dokonce samotní odborníci se nemůžou shodnout. Napíšu Ti čistě mou osobní zkušenost.

Korýtkový leh, jako má i Tvůj kočárek Joolz Geo3, je naprosto normální a dokonce pro mnohé děti pohodlnější leh. Nožky dítěte jsou trošku vypodloženy. Korýtko se nazývá také „ergonomickým sezením”. Pro děti s vrozeným refluxem je dokonce doporučen pediatry.

Jediným problémem by mohlo být to, že pokud miminko raději spává na bříšku, tak by se mu korýtko nemuselo líbit.

Já mám tři děti a ani jedno nemělo reflux. U všech jsem měla korýtkové kočárky a jsou zdravé, šťastné a nic se jim nestalo. Sedět začaly kolem 8. měsíce. Do sportovní části vždy šly od 6. měsíců, protože jim byly hluboké korby malé. Pravidelně spaly ve sportovním kočárku i celý odpolední spánek. Při cestování (3 až 6 hodin s přestávkami na kávu) byly v autosedačce „vajíčku". To má podobný korýtkový leh.

Takže, vytvoř si svůj názor a nech se jím vést. Pomoc je fajn, ale někdy více škodí, než pomůže. Jsme matky a nejlépe víme, co je pro naše děti dobré.

Vyrovnávací podložky do korýtkových kočárků se prodávaly pod názvem X-lander X-rest nebo Babystyle Egg. Ty se už ale nevyrábějí. Na trhu momentálně za ně není žádná jiná dostupná náhrada.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka