Jaký čtyřkolový lehký kočárek doporučuješ do terénu pro dvouleté dítě?

Zodpovězené
21. kvě 2022

Ahoj,

nedávno jsem si koupila Babystyle Oyster Zero. Podle recenzí jsem si myslela, že terén zvládne, ale opak je pravdou. Když jsme šli po štěrkové cestě, tak mě strašně bolely ruce. Myslela jsem si, že se kočárek rozpadne.

Hledám kočárek s následujícími požadavky:

  • odpružený,
  • dobře ovladatelný jednou rukou,
  • aby se synek v něm pohodlně vyspal,
  • aby nebyl těžký,
  • aby byl i skladný - často cestujeme autem,
  • pěkný design.

Koukala jsem i po Cybexech, jen ten prostor na šířku mi přijde malý.

Jaký kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Babystyle Oyster Zero má na svůj typ dobré jízdní vlastnosti, ale do nějakého většího terénu není, na štěrkové cesty to chce určitě něco s většími koly.

S Cybexem by sis moc nepomohla, například Cybex Eezy S+² má podobně velká kola, srovnatelné odpružení a navíc má dost menší rozměry sezení.

Doporučila bych spíše TFK Dot 2, který má 8,5 kg a je velmi skladný. Díky kvalitním kolům s odpružením zvládne i větší terén.

Mezi lehké a skladné kočárky patří určitě i Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Nemá sice odpružení, ale nafukovací kola jeho jízdní vlastnosti o dost zlepšují a projede tak i terén.

A může to být i o něco prostornější a těžší Petite&Mars Street+ Air, který má velká nafukovací kola, prostorné sezení, ale nevýhodou je vyšší hmotnost (11,5 kg).

Nevím z jakého důvodu chceš u kočárku jen 4 kola, ale každopádně mi to nedá aspoň nezmínit Baby Jogger City Mini GT2, který splňuje nejlépe Tvé požadavky. Sama ho mám a nedám na něj dopustit. S terénem si poradí velmi dobře, a navíc je prostorný i pro větší dítě a velmi dobře ovladatelný.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie