Jaký hluboký kočárek pro druhorozené dítě a vysoké rodiče?

Zodpovězené
20. lis 2022

Ahoj,

mé druhé dítě se narodí v dubnu. První syn má 2,5 roku. Momentálně máme sportovní kočárek Nuna Tavo a Babystyle Oyster Zero. Určitě si je chci nechat i pro druhé dítě.

Proto sháním ideálně jen hluboký kočárek. Přemýšlím jestli dokoupit hlubokou korbu na Oyster, ale odrazuje mě velmi krátká stříška. Ta se dá dát pouze do jedné polohy a zároveň se bojím, jestli bude dost pevný. Případně koupím něco úplně jiného (klidně dvojkombinaci) cca do 9 000 Kč (bazarové). Oslovil mě například Cybex Balios S. Jsme oba vysocí (175 a 190 cm).

Můžeš nás nasměrovat?

Děkuji

Ahoj,

hluboká korba Babystyle Oyster Zero má standardní rozměr stříšky. Nejsem si však jistá, jestli ji ještě seženeš. Kočárek se již nevyrábí a nahradil jej novější model Babystyle Oyster Zero Gravity. Pokud Ti kočárek vyhovuje a jsi s ním spokojená, tak určitě bych se ji pokusila sehnat. Vnitřní rozměry hluboké korby jsou 74×31 cm, což je takový standard. Akorát mě překvapuje, že Vám vyhovuje pouze 102,5cm výška rodičovské rukojeti. Je dost nízká a já ho spíše doporučuji nižším nebo středně vysokým rodičům. Ale občas se to stává. Jak se říká: „sto lidí, sto chutí."

Cybex Balios S je kočárek, který jsem osobně vlastnila a testovala. Přečti si o něm podrobnou recenzi. Stříška hluboké korby je stejných rozměrů jako má Oyster Zero, akorát má navíc vyklopitelný kšilt. Je také o pár centimetrů prostornější. Její rozměry jsou 77 × 32 cm. Kočárek je vhodnější pro vyšší rodiče, jelikož má teleskopicky nastavitelné rodičovské madlo ve výšce od 99 do 110 cm. Jeho nástavby jsou také výše položeny na konstrukci.

Já Ti doporučuji určitě zvážit i koupi kočárku ABC Design Salsa 4, který je pro vysoké rodiče jako stvořený. Navíc se k němu dá připnout i skejt pro mladšího sourozence. Jeho hluboká korba je prostorná se stříškou XXL rozměrů. Od roku 2022 má hluboká korba také nové panoramatické okénko, které zlepšuje cirkulaci vzduchu a zároveň nabízí dítěti výhled.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka