Jaký holčičí sportovní kočárek s luxusním nádechem na vesnici?

Zodpovězené
4. čer 2022

Ahoj,

hledám sporťák pro mou 9měsíční dceru. Bydlíme na vesnici, denně chodíme na procházky. Dcera velmi ráda spí v kočárku.
Aktuálně máme Mima Xari. Sedačku nelze složit, v autě zabere dost místa, není ani odpružený a také dost vrže na horším terénu.

Už druhý měsíc „nic jiného nedělám“, jen hledám vhodný kočárek.

Mé požadavky:

  • extra velká bezúdržbová kola nebo i nafukovačky,
  • brutální odpružení (nejlépe všech kol),
  • XXL stříška se skrytou síťkou na magnet,
  • kvalitnější a pevná konstrukce,
  • relativně snadno složitelný spolu se sedadlem,
  • ať i kočárek pěkně vypadá a má luxusní nádech,
  • náš nynější kočárek je čokoládově hnědý, tentokrát bych chtěla více holčičí barvu,
  • polohování zcela do lehu,
  • nový,
  • do 7 500 Kč.

Jsem si toho vědoma, že lehký kočárek s mými požadavky asi neexistuje. Takže váha není až tak důležitá. Důležitá je velikost ve složeném stavu, protože mám malé auto (Peugeot 206).

Koukala jsem na Lonex Sport rose. Za mě krásný kočárek, ale má poněkud vyšší cenu. Nevím, jestli se dá poskládat i se sedadlem.
Dále Cavoe Axo buquet je také krásný, luxusní prvky, za mě dobré kola, jen vyšší cena.
Petite&Mars Street+: Bojím se, že to bude chrastítko, menší kola.
Lionelo Alexia: Nevím, jestli hliníková konstrukce je dobrá volba a jelikož je to levný kočárek. Plus má menší kola.
Na Riko Nuno, Bebetto a Easywalker jsem také dívala.
Nelíbí se mi Valco, trojkolky a ani Cybex.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

z těchto modelů bych nejvíce doporučila Petite&Mars Street+ Air, tedy ve verzi s nafukovacími koly, která jsou dostatečně velká a projedou i terén. Zaujme dostupnou cenou, dobrou skladností, velkými rozměry sezení a ložné plochy. Z uvedených kočárků je i nejlehčí, což oceníš u skládání. Na výběr máš různé barevné stříšky či si můžeš nechat ušít stříšku podle svého stylu (viz obrázek, zdroj Facebook), celý kočárek to pak podzvedne o třídu výše. Nevýhodou je sezení, které je jen po směru, nemůžeš tak dítě vozit čelem k sobě, ale za to máš kočárek, který Ti vydrží až do konce kočárkovacího období.

Lonex Sport se nedá složit dohromady se sedadlem a navíc zabírá dost místa. Hmotnost má 12,5 kg, což taky není málo. Může se stát, že časem budeš chtít více skladný a lehčí kočárek, jinak by mohl vyhovovat.

Cavoe Axo a Riko Nuno mají výhodu, že se dají složit dohromady, ale opět zaberou dost místa. Pokud chceš skladnější kočárek, tak bych je nevolila.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie