Jaký je rozdíl mezi Brio Go vs. Britax Go Big (2)?

Zodpovězené
4. bře 2021

Dobrý den,

prosím o porovnání těchto 2 kočárků. Jestli jsem pochopila správně, Brio Go je předchůdce Britax Go a Britax Go Big je jejich terénnější verze, která jde dát do úplného lehu a má jiný typ kol?

Je zde ještě další rozdíl v jízdních a terénních vlastnostech?

Jak zvládne Brio Go vesničky terén (polňačky, bláto, sníh, děravé cesty)?

Líbí se mi Britax Go Big2, cena už však méně. Dívám se tedy po bazárcích, ale ani tam cena o moc lepší není, když si vezmu, že je kočár ježděný po 2 dětech a stojí 15 tis. Teď jsem narazila na starší verzi Brio Go, ale bojím se, že to bude totéž co Britax Go a už to na vesnický terén úplně nebude, na druhou stranu se kombinace prodávají do 5 tis.

Nyní jsem měla tank Roan Emmu či Navington Caravel, což jsou tanky, které projely obří bláto i hluboký sníh, děravé cesty i polňačky nebyl problém. Hledám něco co si s tímto terénem poradí, ale bude skladnější a na chodníku lépe ovladatelné. Kombinaci, která bude na celé kočárkovací období.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz a projevenou důvěru. 🙂

Pochopila jste to naprosto správně - Brio Go je skutečně předchůdcem modelu Britax Go a Go Big je terénnější. Správně také píšete, že lze dát do úplného lehu (což v dnešní době považuji za základ) a Go Big má kola nafukovací, kdežto Go Big má guma gelová vyplněná pěnou, takže se nepropíchnou, ale současně mají dle mého stejné vlastnosti jako kola nafukovací.

Co se týká terénu - Brio Go a Go Big jsou do terénu perfektní (Britax Go taky není špatný, ale ze zkušenosti například po kočičích hlavách dost nepříjemně drncal). Dále jsou robustní (v pozitivním slova smyslu), díky velkým předním kolům se snadno ovládají i v hodně "nepříjemném" terénu a perfektní je odpružení - houpou skvěle, prcci i maminky a tatínkové jsou z toho nadšení. 🙂 Jako menší nevýhodu bych viděla skladnost - nevejdou se do úplně malého auta (složené mají na výšku přes 50 centimetrů, což je dost).

Pokud byste netrvala na výše zmíněných kočárcích, tak za sebe bych Vám v rámci Vašich požadavků doporučila ještě kočárek X-LANDER X-Move. Jedná se o kočárek vhodný pro pohodlné cestování po nezpevněném terénu. S tímto sporťákem nebudete ani vědět, že ho "řídíte". 🙂 Je prostorný, lze s ním jezdit proti i po směru jízdy. Snadno se skládá, je kompaktní a je navíc vybaven LED světly se dvěma režimy svícení (světlo/blikání), takže pokud byste se ráda procházela i ve večerních hodinách, tak budete nadšená. Má 5bodové pásy s polstrováním, 2 polohy nastavení nožní opěrky a regulace sklonu zádové opěrky je velmi plynulá. Má velká rychloodnímatelná nafukovací kola a nastavitelnou velikost spodního košíku. Korba je za mě také v pohodě, není vyloženě velká, ale ani to není žádný drobek, takže taková zlatá střední cesta.

Ještě se vrátím k Vašemu dotazu ohledně Britaxu Go Big 2 a terénu - s tímto kočárkem opravdu nebudete mít problém projet cokoliv. Je pravda, že cenově je dražší (i na bazárcích) - ale je to jen tím, že je to opravdu kvalitní kousek, který si drží cenu. Taktéž bych se nebála do něj jít, jsem přesvědčená, že byste byla spokojená.

Kdybych si měla kočárek vybrat já, z Vašich favoritů bych zvolila Britax Go Big. 🙂

V případě jakýchkoliv dalších dotazů jsem tady pro Vás. 🌷

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz