Britax Go Next vs. Britax Go a Brio Go - zkušenosti

tapet
30. bře 2015

Pěkný den všem, ráda bych se zeptala, zda tu někdo má zkušenosti s novým kočárkem od Britaxu – typ Go Next 2015? Případně dokáže porovnat s Britax Go 2014?? Právě vybíráme a začíná nás tlačit čas 🙂 Posunuli jsme se k tomu, že je Britax lepší jak do města, tak do terénu než Stokke a lépe se ovládá v porovnání s Bugaboo Buffalo. Narazila jsem také na Brio Go 2013, v porovnání s Britaxem (vím, že jde o původní značku Brio) vlastně za super cenu, ale nevím, jak je to s dostupností náhradních dílů apod. Na některých diskuzích jsem narazila na to, že maminky pak měly problém se sehnáním koleček apod.
Budu ráda za jakékoliv tipy a zkušenosti. Díky a pěkný den ;)

jani2013
24. dub 2015

@tapet Koupili jsme Britax Go next a v podstatě jsme vybírali v poslední fázi z těch značek co Ty a došli i k hodně podobným závěrům, takže jednoznačně vyhrál 🙂 Jinak kamarádka kupovala Brio Go - možná ještě 2012 (je ale hodně podobný) z druhé ruky a je s ním strašně spokojená. Náhradní díly zatím nepotřebovala, takže jak je to s nimi nevím. Ale právě díky té podobnosti bych skoro řekla, že by mohla koupit i díly k Nextu a seděly by.

keckemet
5. kvě 2015

@jani2013 A je nejaky zasadni rozdil mezi doprodavanym Brio A Britax Go? Fakt ty Brio sety jsou za dobře ceny tedko...

jani2013
5. kvě 2015

@keckemet Já jsem sama zvědavá, protože jsem při zevrubné prohlídce na nic nepřišla - dívala jsem se na sporťák. Akorát možná není na Brio sporťáčku vnitřní kapsa na dudlík 😀 Jinak až se z kamarádkou zase uvidím, tak zkusím ten její kočár prozkoumat víc. Zatím docela překvapil. Už ale jen z toho, co o něm vím (vzhledem k podobnosti s nextem) bych do něj určitě šla. I když nějaké rozdíly asi budou, nejspíš nebudou velké a je to super kočárek 😉
Teď si akorát nejsem jistá, jestli má Brio ten vysouvací kšilt na boudičce - to je výborná věc, jde vysunout opravdu hodně na Britaxu. Plus Next je impregnovaný - nepotřebuješ pláštěnku, ale to je maximum, co mě napadá.

keckemet
5. kvě 2015

@jani2013 A Ty jsi objednala Britax tedy? No mne se libi cim, dal vic....

jani2013
5. kvě 2015

@keckemet Joo, máme koupenej Britax - čeká ve skladu 🙂 Mně se hrozně líbí designově, akorát ta cena je vyšší. Někde k němu dávají zdarma autosedačku, my zase využili veletrhu a koupili ho se slevou. Brio Go teď stojí kolik?

keckemet
5. kvě 2015

@jani2013 Brio go i s autosed.jsem nasla za 19 990.Ale ja chci autosedačku na isofix.zakladnu, abych nemusela poutat........Takze v setu s Baby Safe Romer...nevim jak je to s tou brio autosedačkou prave

jani2013
5. kvě 2015

@keckemet No Britax je kompatibilní s Romerem, tak jsem automaticky předpodkládala, že i Brio je? Taky koupíme Isofix + Römer. ten jsme nevzali "zdarma", protože manžel vybral ještě o jedno vyšší řadu, než dávají. Vždycky zapomenu, jak se jmenuje, to jsem nechala na něm 🙂

keckemet
5. kvě 2015

@jani2013 Prosim a nevis zda ten adapter na korbu muze zustat i při skladani kocarku nebo se musí oddelavat? Ty adapt.mne jedine odrazuji, ze je to slozite...My takle měli první kocarek a furt jsme něco hledali po kufru ....Ještě se rozhoduju mezi bezadapterovym JANE RIDER.... Taky moc hezky, designovy kocarek, a bezadapterova verze..tak prave nevim...

jani2013
5. kvě 2015

@keckemet Dobrá otázka....psala jsem i manželovi a ani jeden si nejsme jistí, jestli je nutné je oddělávat. Když se dívám, jak se ten kočárek skládá - třeba tady http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/brita..., tak by to snad nemělo být potřeba oddělávat místa je tam dost, ale nechci lhát, takže zkusím zjistit a dám vědět 🙂

keckemet
5. kvě 2015

@jani2013 A ještě by mne zajímalo, zda na Britax Go pasuje korbicka Brio 😀

tapet
autor
8. kvě 2015

ahoj holky .. co se týče těch náhradních dílů, tak pokud vím Brio Go není kompatibilní s Britax Go Next. nechtěli jsme riskovat, že se nám na kočáru něco pokazí a budeme to potom muset složitě řešit, takže jsme taky koupili britax GN ;) i vzhledově se nám líbil víc, je takový elegantnější ;)

co jsem zaznamenala rozdíly, tak britax je impregnovaný, má zadní kola nafukovací, má jak na korbě, tak na sporťáku vysouvací sluneční stříšku - ani jedno z toho brio nemá. britax má na korbě i na sporťáku také větrání, ale to už si nepamatuju, jestli náhodou brio neměl taky.

co se skládání týče, tak britax se dá určitě složit se sporťákem. s korbou to nesložíš (jako jsem to např. viděla u bogaboo buffala), ale s násadou by to dle mého neměl být problém. myslím, že když jsme si to zkoušeli skládat v různých podobách, tak jsme násady nesundávali.

a autosedačka na britax je romer, ale teď se dají koupit různé adaptéry na různé kočáry a můžeš si tam dát autosedačku klidně jinou (v případě britaxu jde, myslím, např. maxi cosi). podobně to bude u bria, ke kterému se v akcích nabízí autosedačka brio, protože je to starší model a jedná se povětšinou o doprodej. každopádně v každé autorizované prodejně by ti měli říct, jestli si k briu můžeš koupit romer autosedačky. a co přítel studoval nějaké testy, tak ani ta autosedačka brio ve své době neměla špatné výsledky ;) ale musím upozornit, že už si to nepamatuju úplně přesně 🙂)

keckemet
9. kvě 2015

@tapet ja jsem zase zjistila, ze Brio je kompatibilni s Britaxem....tak nevim teda 😖

tapet
autor
10. kvě 2015

@keckemet ty jo, tak to teda už fakt nevím. my se třeba ptali konkrétně na kola a ty má prý každý model svoje, takže bychom na brio ty pro britax nenasadili :/ ale třeba je to jen nějaký prodejní tah 🙂 nevím, no, neměli jsme možnost to osobně vyzkoušet

janci6
23. kvě 2015

@keckemet Myslím, že je to ve skládání ne? Také jsem se na něj dívala. Podle mě dle videa je více skladný, je tam nějaký nový typ skládání. Ale třeba se mýlím. Jo a Brio je Britax, je to to samé, některé kočárky jsou označeny britax, některé brio.

janci6
23. kvě 2015

Ty novější už by všechny měly mít nápis brio.

keckemet
28. kvě 2015

@janci6 BRITAX 🙂

janci6
29. kvě 2015

@keckemet Tak, jsem se do toho zamotala 🙂

keckemet
19. črc 2015

Zdravim,neprodava nekdo adaptery na vajicko Romer Baby Safe?

mediagirl
7. bře 2016

Ahoj, finisujeme vyber kocarku a z aktuálních favoritu Britax Go Next a Bugaboo Buffalo vítězi spis Britax. Mam ale problém s designem - vzhledově se mi Britax moc nelibi. Jaké jste z nej mely prvotně dojmy? A jakou barevnou kombinaci jste nakonec vybraly (a pro holku nebo kluka)? Připadne, daji se dat někde ušít doplňky, ktere kocarek britax go next oživí? Předem diky za komentáře.

marketjan
13. bře 2016

Ahoj holky. Mám Brio go. Jsem z něj nadšená,má skvělé jízdní vlastnosti. Složit lze samozřejmě s adaptérem. Ušít doplňky taktéž. Např. nová barva boudičky,novy potah na madlo u sporťáku,vložka do korbičky i do sporťáku,viděla jsem i úložný boxík ušitý,tašku na pláštěnku,tašku ke kočárku,atd. 😉

mediagirl
13. bře 2016

Ahoj, tak nakonec vyhrál Britax Go Next. Potřebovala bych na nej ale ušít stříškou v jiné barvě nez je zakoupeny kocar. Nemáte prosím kontakt na někoho, kdo se tim zabývá? Moc diky!

keckemet
13. bře 2016

@mediagirl my máme BGN ten antracit na černé konstrukci... Ale spíš vozime jen vajíčko...Mám to jako městský,autovy,prebihaci kocar

marsee6
25. led 2017

Ahoj holky, zajímá mě, jestli bude pasovat korbička Britax go next na konstrukci Brio go? Děkuji za odpověď 🙂

terezzza
25. bře 2017

Ahoj. Já dnes koukala na Britax. 🙂 Na prodejně mi doporučili Smile. Měla bych trojkombinaci. Máte zkušenost? I když koukám, že s Britaxem je celkem spokojenost.

marketjan
10. dub 2017

@marsee6 měla by. Konstrukce je stejná. Myslím, že i adaptéry budou podobné. Holky to už tuším i zkoušely (fb stránka Brio/Britax go) 😉