Jaký kočárek do města i do přírody?

Zodpovězené
8. říj 2023

Ahoj,

ráda bych poprosila o radu. Hledám kočárek pro první děťátko, které se narodí v lednu. Budeme se pohybovat i na nerovných cestách vesnice, v přírodě i ve městě. Já mám cca 165 cm, manžel cca 185 cm.

Hledáme kočárek s následujícími parametry:

  • dvojkombinace,
  • vhodný na nerovné cesty vesnice (do přírody) i do města,
  • skladný do auta, protože budeme cestovat,
  • lehčí,
  • možnost připojit vajíčko (ani to nemáme ještě vybráno),
  • gelová nebo nafukovací kolečka (otočná s možností fixace),
  • odpružení,
  • ne korýtkový,
  • možnost nastavení do úplného lehu,
  • XXL stříška,
  • panoramatická okénka,
  • větrání,
  • odkládací prostor,
  • cena kolem 24 000 Kč, ale nehraje hlavní roli.

Přesnou značku, model nebo barvu vyhlédnutou nemáme. Jde nám hlavně o funkčnost a rádi si necháme poradit.

Děkujeme

Ahoj,

navrhnu Ti levnější a také dražší kočárky. Zaměřím se na funkčnost, kterou si velice pěkně popsala ve svých zadaných parametrech.

Na začátek bych začala s těžším modelem, který má ovšem velmi dobrou manipulaci. Z boků je pěkně krytý, což některé maminky oceňují a pro zimní období vyžadují. Pyšní se kvalitní a odolnou konstrukcí, která zvládne i procházky v terénu. Nástavby má posazené výše na konstrukci a jeho teleskopická rukojeť je nastavitelná ve výšce od 80 do 113 cm. Je vhodný pro středně vysoké a vyšší rodiče. Popisuji Ti model Britax Smile 5Z. Jelikož často cestujete, tak jeho rozměr po složení Tě určitě potěší. Vejde se do průměrného kufru jaký má například Škoda Octavia.

O něco levnějším a stejně všestranným modelem je novinka Muuvo Quick 4.0. Je to lehčí kočárek, který má rozsah nastavení teleskopické rukojeti ve výšce od 95 do 105 cm. Jeho perforovaná zádová opěrka v kombinaci s ventilačními prvky v sedadle je jako stvořená pro letní procházky. Zároveň je výškově nastavitelná, proto kočárek roste spolu s dítětem. Má novou zvětšenou hlubokou korbu, která je vybavena inovativním 3bodovým ventilačním systémem 3D Airflow. Ten zajišťuje větrání i v těch nejžhavějších dnech. Navíc je výškově přizpůsobitelná, protože se podle potřeby dá nasadit na zdvihací adaptéry nebo bez nich přímo na konstrukci.

Připínám Ti i podobné kočárky, které jsou Smile 5Z funkčně velmi podobné, ale cenově jsou o něco dostupnější:

Pokud však chceš s výběrem kočárku ještě počkat, protože máš docela dostatek času, tak vyčkej. Na trh postupně přicházejí nové modely, které jsou nabité inovativními funkcemi. Nedávno jsem je popisovala v jiné mnou zodpovědné odpovědi, tak Ti ji sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka