Jaký kočárek do města i terénu stojí do 5 000 Kč?

Zodpovězené
28. črc 2022

Zdravím,

ráda bych našla golfky, ale vzhledem k požadavkům se bojím, že nenajdu nic do 5 000 Kč. Ideálně, aby měl kočárek trochu větší koš, byl skladný, nejlépe tři kola a hlavně - aby zvládl terén. Cestujeme hodně na vesnici, takže aby zvládl kamenitou cestu, hrbolky, ve městě kočičí hlavy. Bude využívaný každý den. Manžel má dva metry a já jsem o dost nižší, takže polohovatelná rukojeť by byla fajn. A stříška s průhledem. Kočárek je pro roční dítě, které je zvyklé v něm i spát, nemusí jít úplně do lehu, ale aspoň pololeh. Asi zvládneme zaplatit i šest tisíc, ale víc vážně ne. Z bazaru mám strach kvůli záruce.

Moc děkuju za radu.

Ahoj,

osobně bych při tak nízké ceně sáhla po bazarovém modelu. Určitě je lepší kvalitnější bazarový model než nekvalitní a nový.

Nejlepším modelem pro Tebe by byl TFK Mono, ten je však vysoko nad rozpočtem. Je to tak kvalitní kočárek, že zvládne vyvozit více dětí.

Podobným modelem je Jané Trider. Jeho nevýhodou je nízká 15 kg nosnost.

Prohlédni si i starší bazarový model Baby Jogger City Mini GT. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem.

Pokud ale chceš něco nového, tak se zkus podívat na maminkami doporučený Hauck Runner 2. Je to terénní kočárek, vhodný i na běh a sport. Má velká 30 cm nafukovací kola. Výškou nastavitelné otočné rukojeti je vhodný i pro vysoké rodiče. Zádová opěrka má možnost lehu s kvalitním odvětráním. Ve stříšce však není zabudováno náhledové okénko. Jinak je to velmi dobrý kočárek, který splňuje Tvé požadavky a bude dobrým parťákem na kočárkování.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka