Jaký kočárek je vhodný do města i do terénu pro srpnové miminko?

Zodpovězené
17. bře 2022

Ahoj,

jsem prvorodička a hledám dvojkombinaci pro srpnové miminko. Kočárek bude využíván ve městě. Měl by být snadno manévrovatelný a lehce skladný do auta. Zároveň vhodný do terénu. Jsme aktivní rodiče a rádi trávíme čas v přírodě a na túrách.

Jsme oba vyšší a je předpoklad, že i miminko bude větší. Korba by měla být dostatečně velká, aby se dala komfortně využívat i v zimních měsících.

Velkým plusem, ale ne nutností, by byla i ruční brzda. Tu jsem tuším viděla jen na Thule Urban Glide 2, ale ten mi přijde už moc terénní a nevhodný jako multifunkční kočárek i do města.

Zatím u nás vyhrává Moon Relaxx Edition. Koukali jsme i na klasický Cybex Priam 3, ale ten nebyl dobře manévrovatelný a cena vysoká. Potom i Britax Smile III, ale byl těžší a hůře manévrovatelný.

Na Easywalker Harvey3 bylo mínusem korýtkové sezení na sportovní části. Velmi mě zaujal i Tutis Uno3+, jen ten neumím najít v žádné kamenné prodejně.

Kočárky Joolz nebo Bugaboo mě nezaujaly, zpracováním mi přijdou velmi zvláštní. Cena není až tak rozhodovacím faktorem.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

koukni se na tuto otázku z poradny, kde jsem odpovídala na podobný dotaz. Pokud Tě nejvíce zaujal Moon Relaxx Edition, tak tam najdeš porovnání i s dalšími modely značky Moon. 🙂

Co se týče Thule Urban Glide 2, tak je skvěle využitelný i do města. Má velmi lehkou manipulaci a i skládání je snadné, díky jeho nižší hmotnosti. Pokud bude terén převládat nad městem, tak bych ho do výběru určitě zařadila, protože náročnější terén projede o dost snadněji než například Moon Relaxx Edition.

Koukni se případně i na Baby Jogger City Elite 2, oproti Thule je více "městský", má polohovací opěrku nohou, prostornější sportovní sedák a bezúdržbová kola. Má též ruční brzdu, ale jedná se o parkovací (slouží k zafixování kočárku na místě), přibrzďovat z kopce s ní nemůžeš.

Pokud trávíte rádi čas na túrách a máte aktivní životní styl, tak bych šla určitě do trojkolky. Oba modely jsou velice variabilní a hodí se i do města. Kočárky Moon ve verzi Edition mají nafukovací kola a dobré odpružení, takže i terén zvládnou, ale nebude to tak pohodlné jako s trojkolkami. Oproti nim ale nabízí větší skladnost, obousměrný sporťák a prostornější hlubokou korbu s panoramatickým okénkem, které slouží k lepší cirkulaci vzduchu a miminko může při "pasení koníčku" pozorovat okolí.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie