Jaký kočárek na celé kočárkovací období?

Zodpovězené
15. dub 2022

Ahoj,

pro miminko narozené v srpnu bych chtěla dvojkombinaci, kterou využiji do konce kočárkovacího období. Jsem otevřena koupit použitý hluboký kočárek a kolem 6. měsíce kvalitní sporťák. Vajíčko koupím samostatně asi od značky Cybex.

Mé požadavky:

  • váha do 12 kg (ideální i lehčí),
  • skladný (máme 600 l kufr, ale nechci, aby kočárek zabíral velký prostor),
  • kočárek bude převážně do města (chodníky nemají 100% stav),
  • nekorýtkové sezení.

Zatím se mi nejvíce líbí Easywalker Harvey3, jen cena je vyšší. Fixní rozpočet nemám, ale maximálně do těch 25 000 Kč v případě nového. Pokud to bude bazarová hluboká část, tak do 5 000 Kč a sporťák 12 500 Kč.

Zvažuji i možnost mít jen sporťák s vložkou pro novorozence, ale okolí se na to dívá se zvednutým obočím – z hlediska bezpečnosti novorozence. V tomto případě jsem se dívala po otočných typech značky Valco. Jelikož u prvního dítěte jsem měla od cca 1 roku Valco Snap 4 a byla jsem s ním spokojená.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

jako první doporučím kočárky značky Moon. Patří k těm lehčím a skladnějším. Navíc mají dobře odvětrávanou korbu, kvalitní matraci a celkově super provedení. Více jsem se rozepsala v této otázce z poradny, tak na ní koukni, třeba Tě některý z kočárků zaujme. 🙂

Dále doporučuji Cybex Balios S Lux, který je také lehký (11,5 kg), skladný a sporťák se dá využít od narození při dokoupení vložné tašky (Cocoon S) nebo hluboké korby. Potěší Tě u něj i dlouhá stříška, prostorné sportovní sezení, nastavitelná rukojeť a snadné skládání do kompaktní velikosti.

Vyhovovat by mohl i Britax Strider M, ke kterému lze také připojit korbu. Je ještě o něco lehčí (10 kg) a má centrální odpružení, které tlumí nárazy a díky kterému je možné kočárek lehce houpat.

Pokud jsi byla s kočárkem Valco spokojená, tak doporučuji i Valco Baby Snap Ultra Trend, který patří k těm nejlehčím otočným kočárkům. Má extra dlouhou stříšku a snadné skládání. Největší nevýhodou jsou u něj neodpružená kola, ale dají se k němu dokoupit nafukovací, díky kterým bude mít hned lepší jízdní vlastnosti.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie