Jaký kočárek na dovolenou pro 5leté 18 kg vážící dítě?

Zodpovězené
21. dub 2022

Dobrý den,

v srpnu jedeme na dovolenou i se skoro 5letou dcerou. Každý mi říká, že takové dítě ještě celodenní výlety nebude zvládat, hlavně v tom horku.

Existuje cestovní kočárek, který je vhodný i pro 5leté 18kg dítě?

Spát tam nemusí, jen ať sedí, když nebude zvládat a bude unavená.

Děkuji

Ahoj,

já bych kočárek pro 5leté dítě na dovolenou už nebrala. Sama mám podobně starou dceru a dovolené zvládá druhým rokem úplně v pohodě, včetně celodenních výletů, jen je potřeba se občas přizpůsobit tempu dítěte. 🙂

Každé dítě je jiné a Ty víš sama nejlépe, jak na tom dcerka je a kolik toho zvládne, řídila bych se tedy svým pocitem a ne co říkají ostatní.

Pokud bys kočárek raději chtěla s sebou, tak doporučuji ty s delší zádovou opěrkou nebo výše položenou stříškou. Doporučuji například tyto modely.

Všechny patří k těm lehčím a skladným, zároveň mají větší nosnost a jsou tak vhodné i pro větší dítě.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie