Jaký kočárek na dovolenou pro dvouleté dítě?

Zodpovězené
9. bře 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro čerstvě dvouletého syna, který má 100 cm a 15 kg.

2 měsíce jsme kočárek už nepoužívali (chození a odrážedlo). Přijeli jsme ale z týdenní dovolené, kde jsme měli sportovní část kočárku, ze kterého už vyrostl. Používali jsme ho k rychlým přesunům a každý den tam pěkně usnul přes oběd.

Teď mám dilema, jestli nekoupit větší sporťák, vysloveně na polední spaní.

Má to ještě smysl pro tak velké dítě?

V červnu jedeme do Chorvatska a tam potřebujeme určitě nějaký skladný kočárek na přesuny z apartmánu do centra na zmrzlinu, po pláži, na nákup. Jedeme autem, takže něco kompaktního.

Je možnost, že bych ho využívala i nyní během jara k polednímu spánku ve městě?

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

já bych kočárek určitě ještě pořídila. Nejlépe, aby splňoval vše a stačil Ti pouze jeden - aby byl lehký a dobře skladný na dovolenou, zároveň pak dostatečně prostorný i na odpolední spánek.

Pokud bychom hledali více prostornější kočárek, tak mě napadá Baby Jogger City Mini2 4, který je o něco málo už těžší (8,8 kg), ale je opravdu extra prostorný a nechybí mu ani polohování nohou.

Další variantou může být Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, který nabízí také velké rozměry, je dobře skladný a lehký (8 kg).

Dobrou volbou bude i BabyStyle Oyster Zero. Jednoduše se ovládá i skládá jednou rukou a nabízí jednu z nejširších sedaček (41 cm). Hmotnost má též necelých 8 kg.

Ani jedním kočárkem neuděláš chybu, všechny splní Tvé požadavky na dostatečnou prostornost i skladnost. Nejprostornější z nich je Baby Jogger City Mini2 4, ale je zase nejtěžší a nejméně skladný.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie