Jaký kočárek pro 152 cm vysokou ženu do kopcovitého terénu?

Zodpovězené
3. pro 2023

Ahoj,

potřebovala bych radu při výběru kočárku. Čekám červencové miminko a mám pouhých 152 cm. Žiji na sídlišti, které je v kopci, čili tlačení se nevyhnu. Máme zde i spoustu schodů, občas rozbité stezky a také blízko u bytovky máme les. Do něj sice vede asfaltka, nicméně je tam i louka, čili kočárek by neměl mít problém s překonáváním terénu. Výtah naštěstí máme.

Často chodíme také na výlety autem, takže bych ocenila kočárek, se kterým by se snadno manipulovalo. Jednoduché skládání ideální i s nasazenou sportovní částí a váha jsou jistě velmi důležité.

Podle recenzí nebo videí na youtube mě zaujaly Cybex Balios S Lux, Espiro Miloo, Babystyle Oyster 3, Valco Baby Snap 4 Trend Sport a Thule Urban Glide 2.

Cena není až tak rozhodující jako potřeba nalézt kompromis mezi terénem, ​​skladností, hmotností kočárku a mojí výškou. Přikláním se i k možnosti koupit pouze sportovní kočárek, do kterého bych v létě využila vložnou tašku. Ideální by bylo, kdyby byla originální ke značce kočárku. A pokud kupovat pouze sportovní kočárek, ocenila bych takový, který bych využila co nejdéle.

Věřím, že existují kočárky i pro mini ženy jako jsem já. Určitě bych si chtěla kočárek vyzkoušet i osobně na nějaké prodejně, ovšem ráda bych šla už s nějakým zúženým výběrem.

Děkuji

Ahoj,

v první řadě vyřadíme z Tvého výběru všechny kočárky – Cybex Balios S Lux, Espiro Miloo, Thule Urban Glide 2, Babystyle Oyster 3 a také Valco Baby Snap 4 Trend ve verzi Sport (nafukovací kola). Tyto kočárky jsou díky výše položeným nástavbám na konstrukcích a zároveň i výšce rodičovské rukojeti určené pro vyšší rodiče. Tyto a ještě jiné detaily, které naopak vysocí rodiče milují, budou Tobě zase překážet.

Ty potřebuješ přesný opak těchto kočárků, a to jsou kočárky určené pro nižší případně středně vysoké rodiče. Ty mají obě nástavby umístěné ve výšce, která Ti bude vyhovovat. Znamená to, že se nebudeš muset zvedat na špičky, abys do nich viděla a rodičovskou rukojeť budeš mít také uzpůsobenou ke své postavě.

Prohlédni si kočárky Coletto Fado a Coletto Fado FX. Zaujmou krásným designem, lehkými a velmi dobře odpruženými konstrukcemi. Oproti jiným polským kombinovaným kočárkům jsou výrazně lehčí (12,5 kg). Hluboké korby jsou velmi prostorné a příjemně odvětrávané. Nejsou ani těžké a lze je složit na placku. Díky tomu je kočárek skladnější, například do auta nebo při uskladnění doma. Sportovní sedadla jsou průměrně prostorná. Můžeš si dokonce vybrat materiál kol, volíš si z nafukovacích nebo gelem plněných. Po dokoupení adaptéru lze nasadit autosedačky BeSafe iZi Go Modular, Maxi-Cosi – CabrioFix, Coral, Joie i-Gemm 2 nebo Cybex.

Podobnými modely jsou i Cavoe Axo Comfort, Zopa Quest nebo Cavoe Moi+.

Jelikož Tě zaujal Miloo, tak si prohlédni jeho bratrský model Espiro Yoga. Je to také elegantní kočárek pro rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak po nerovnějších cestách vesnice. Zaujme ovládáním jednou rukou a také složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Po složení lze jednoduše přenést na rameni pomocí zabudovaného ramenního popruhu nebo uložit na místo. Ve složeném stavu stojí. Hluboká korba zaujme nejen zabudovaným stabilizátorem vibrací, panoramatickým oknem, ale také možností složení na placku, která šetří místo. Jeho rodičovská rukojeť a nástavby jsou umístěny tak, že sednou různě vysokým rodičům.

Ze známějších značek jsou to Joolz Hub+, žhavá novinka Joolz Day5 nebo Cybex Eos Lux.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka